„Kdyby nám někdo řekl, že budeme druhým nejlepším mužstvem jara, tak bychom tomu nevěřili,“ přiznal Martin Onda, který do Fatry přišel po šestém kole z nedalekých Otrokovic, kde trénoval rezervu. Týden předtím viděl z otrokovické lavičky vítězství Viktorie na hřišti soupeře 4:0.

„Kromě záchrany bylo cílem skončit před Viktorií a neprohrát s ní,“ poznamenal Onda. A obě přání se klubu splnila. V Otrokovicích se rivalové v úvodu jara rozešli bez branek a celkově Napajedla vybojovala o dva body více než sousední oddíl.

Fatře se povedly především úvodní dvě třetiny jara. Po porážce na půdě béčka Slovácka měla z následujících osmi zápasů bilanci pěti výher, dvou remíz a jediné porážky.

„Zápasy, ve kterých jsme zvítězili, jsme zahráli opravdu dobře. V zimě jsme se nachystali a na jaře to fungovalo. Zaměřili jsme se na standardní situace a rohy. Potěšilo mě, když jsem si přečetl, že soupeřův trenér upozorňoval na naši hru po stranách a standardky, pak přijel k nám a stejně po těchto situacích prohrál,“ prohodil Onda.

Jedinou vadu na kráse na jinak vydařené odvetné části našel v jejím závěru. „Celkově musíme být spokojeni, i když je to ovlivněné tím, že jsme dva poslední domácí zápasy prohráli,“ zmínil porážky s Uherským Brodem a Třebíčí.

Po ruce má ale logické zdůvodnění. „Kádr je úzký a jakékoliv zranění nebo únava ovlivní výsledek. Tým vydržel pohromadě sedm kol, pak se zranil Roman Huťka a potom hned Sklenář. Hráli jsme ve třinácti lidech a síly docházely. Také jsme se s bodovým ziskem spokojili,“ poznamenal Onda.

Radost měl určitě ze zlepšené produktivity. Zatímco na podzim se jeho družina trefila do černého 16krát, na jaře přidala o šest gólů více. Mužstvo přitom v zimě opustil autor 10 branek Melichárek.

„Jako náhrada přišel Hudák. Dal sice jen tři góly, ale svým herním pojetím uvolnil více prostoru pro Michala Huťku nebo Kučeru, kteří toho využili,“ pochvaloval si napajedelský kouč, který by přes léto rád kádr rozšířil na každém postu o jednoho hráče. „Chceme přivést kluky schopné hrát na více postech.“

Do fungujícího týmu ale nechce Onda moc sahat, i když jeho plány mu může zhatit fakt, že hned šestice hráčů (Cahyna, Popela, Hudák, Roman Huťka, Dufka, Zatloukal) ve Fatře hostuje. „Máme zájem, aby zůstali. Ale stejně jako jsme se vyrovnali s odchodem Melichárka, tak se vyrovnáme i se ztrátou jiných hráčů,“ věří.

Každopádně kvůli možnému nedostatku hráčů se Fatra nepřihlásila do nového ročníku Ondrášovka Cupu. „Pohár mám rád ještě z doby mého mysločovického působení, kdy jsme hráli se Spartou. Jenže nemůžeme zaručit, že hostující hráči budou mít v době prvního kola vyřízené registrace,“ vyložil Onda.