„Nejsme první ani poslední ligové mužstvo, které vypadlo se soupeřem z třetí ligy. Hráči, kteří dostali šanci a tolik nehrávají, nám měli ukázat, že chtějí být v nominaci na Spartu, bohužel to nepředvedli,“ prohlásil zlínský trenér Bohumil Páník.

Outsidera posunula dál trefa Jakuba Chlebouna ze třicáté minuty. Zkušený obránce si dal dárek k pětatřicátým narozeninám, které slavil právě v den utkání.

„Domácí čekali na šance ze standardních situací, které přišly. Po jedné z nich dotlačili míč do sítě.

My jsme měli čtyři pět jasných gólových situací, ale pokud je nevyužijeme, nemůžeme pomýšlet na výhru,“ říká Páník.

„Ve fotbale se totiž nehraje na umělecký dojem ani na držení míče, nýbrž na branky a domácí jeden gól dali, kdežto my ne, proto postoupili zaslouženě. Herně ale lepší určitě nebyli,“ přidal zkušený kouč.

Ligový tým na východě Čech doplatil na mizernou koncovku i výrazné změny v sestavě. Hostující trenér Páník šetřil řadu opor. Oproti poslednímu ligovému duelu s Brnem udělal hned sedm změn, členové širšího kádru Fastavu svoji šanci ukázat se nevyužili, domů se Moravané vraceli přes půl republiky s porážkou i ostudou.

„Nemrzí mě, že jsem jim dal šanci. Ba naopak, chtěl jsem je vidět v akci. Pohárové utkání není přátelské, ale soutěžní, které se hraje pod tlakem. A oni musí ukázat, že mohou nastoupit i v ligovém zápase. Většinou když přišli na hřiště z pozice náhradníků, tak nám pomohli, dneska nastoupili od začátku, ale až tak to nezvládli,“ dodal Páník.

Odčinit pohárový kolaps mohou ševci už v neděli v Praze, kde se postaví rozjeté Spartě.

MOL Cup, 2. kolo 

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí – FC Fastav Zlín 1:0 (1:0)

Branka: 30. Jakub Chleboun

Rozhodčí: Petřík – Vlček, Flimmel (Tasch)

Žluté karty: Jeřábek, Souček – Simerský

Diváci: 1050

Ústí nad Orlicí: Jeřábek – Chleboun, Mikor, Langer, Ptáček, Souček (90.+1. Bohunek), Lněnička, Špatenka, Voleský (83. Pinkava), Mayer (46. Falta), Tichý (23. Krátký, 83. Skalický). Trenér: Chudý.

Zlín: Rakovan – Cedidla, Buchta (46. Simerský), Kolář – Janetzký, Procházka (46. Conde), Hlinka, Martínez – Dramé (46. Fantiš), Chwaszcz (77. Poznar), Čanturišvili (46. Jawo). Trenér: Páník.