Broďané měli špatný start do sezony, pak se ovšem díky devítizápasové sérii bez porážky vyšvihli na čelní příčky. V závěrečném podzimním kole ale nečekaně padli v okresním derby na půdě Ostrožské Nové Vsi.

„To bylo velké rozčarování. Ta ztráta nás hodně mrzí, místo tří bodů teď na prvního ztrácíme šest. O postup se však přesto chceme poprat,“ říká trenér Zdeněk Šebesta.

Hráči ČSK se budou na jaro připravovat výhradně v domácích podmínkách, výjimku tvoří pouze kondiční soustředění ve Starém Hrozenkově, které právě absolvují. Na domácí umělé trávě hrají i zimní turnaj Janáček Cup, ve kterém obhajují loňské prvenství. Zatím dvakrát vyhráli a jednou odešli poraženi.
Náročné tréninkové dávky polyká i pětice nových fotbalistů, kteří by tým mohli posílit. Nejvýraznější postavou by měl být střední záložník Richard David, který v minulosti mimo jiné působil v Ústí nad Labem a v béčku Baníku Ostrava.

„Pokud zůstane, tak to bude velká posila,“ pokyvuje hlavou Zdeněk Šebesta. Pod jeho vedením se připravují i mladý gólman Antonín Popelka ze Strání (měl by krýt záda ostřílenému Miroslavu Ondrůškovi), zkušení Boďa s Mahdalíkem a Dušan Klvaňa.

„Je to levák, který by se nám náramně hodil. Uvidíme, snad se dohodneme,“ přeje si uherskobrodský trenér.

Letošní ročník krajského přeboru je hodně vyrovnaný. Přestože má Spytihněv na čele pětibodový náskok, Zdeněk Šebesta si myslí, že do boje o postup může promluvit ještě pět mužstev.

„V soutěži je celá řada silných týmů, dá se říct, že každý může ztratit body s každým. Za největší soupeře považuji Spytihněv a Vsetín, ale zapomenout nemůžu třeba ani na Provodov. Oni sice netrénují a jenom se nám smějí, jak všichni dřeme, ale mají výborný kádr,“ usmívá se kouč Uherského Brodu.