Devatenáctka zvládla druhé moravské derby v řadě na jedničku a na Brno vyzrála i podruhé v sezoně. Základ ke svému úspěchu položila bezbrankovým prvním poločasem.

„Za žádnou cenu jsme nechtěli inkasovat, protože jakmile se soupeř dostane do vedení, umí jej udržet,“ podotkl trenér Alois Skácel. Jeho družina tak začala střílet do černého po přestávce. Skóre otevřel svou druhou jarní trefou Fiala a na vyrovnání hostů odpověděl dvanáct minut před koncem Kocián.

„Byli jsme trpěliví. S výsledkem jsem spokojený, herně to mohlo být hlavně v první půlce lepší. Na druhou stranu se ale obměnila polovina sestavy, a tak bude chvíli trvat, než si všechno sedne,“ uvědomuje si Skácel.

Další duel čeká jeho soubor v pátek na hřišti sedmé Příbrami. „Bude to náročné po fyzické stránce, protože Marila má hodně vysoké hráče,“ upozornil kouč devatenáctky Tescomy. Na podzim recept na Středočechy našla a na Vršavě je pokořila 3:0.

Zatímco starší dorostenci jsou v pohodě, jejich mladší kolegové se v odvetách trápí. Stejně jako devatenáctka udrželi v první půlce nerozhodný stav 0:0, po změně stran ale vypadli z role a třikrát v řadě inkasovali. Salachna poté už jen korigoval.

„Zklamali jsme hlavně v defenzivě. A tím nemám na mysli pouze obránce, ale celé mužstvo. Vůbec jsme nepůsobili kompaktním dojmem a Brno nás ve druhém poločase přehrálo,“ řekl pro webové stránky klubu kouč mladších dorostenců Milan Hanko. Jeho výběr se po dvou prohrách v řadě propadl ze čtvrtého na sedmé místo.

I. LIGA DOROSTENCŮ

FC TESCOMA ZLÍN „19“ - BRNO „19“ 2:1 (1:0)
Branky Zlína: 58. Fiala, 76. Kocian. Sestava Zlína: Zapletal - Zábojník, Linek, Hájek, Čelůstka - Kučera, Bublák, Šumbera - Kocian, Grygar (70. Rokos), Fiala. Trenér: Alois Skácel.

TESCOMA ZLÍN „17“ - BRNO „17“ 1:3 (0:0)
Branka Zlína: 68. Salachna. Sestava Zlína: Balažík - Suchý, Kostka, Macků, Urbanovský - Vitásek, Salachna, Postava, Jasenský (55. Bartolomeu) - Holík, Baran. Trenér: Milan Hanko.