Druhou ligu ve Viktorii Žižkov si zahraje Jan Hromek, který odchází do Prahy na roční hostování. Na stejnou dobu se domluvil klub s druholigovým Hlučínem na hostování Jiřího Dobeše. Nejlepší střelec minulé sezony Jan Veselý bude půl roku hostovat v Bystrci. Tomáš Nakládal to zkusí v Rakousku a Kroměříž opustil také Dragan Karakačanov.

„Do Hulína jsme uvolnili Kutňáka, Trnčáka a Sedláře. V Morkovicích by měli nastupovat oba Svobodovi,“ řekl kroměřížský kouč Jindřich Lehkoživ. I přes citelné ztráty hráčů základní sestavy jsou plány do nadcházejícího ročníku MSFL podobné jako loni. „Chceme opět hrát v popředí tabulky a bavit diváky. Rozhodně se nechceme dostat do sestupových problémů,“ zdůraznil Jindřich Lehkoživ.

Do přípravy Hanácké Slavie se zapojila už řada nových hráčů. Radek Škarabela (20) nastoupil na jaře k 15 utkáním za divizní Boskovice.

Michal Dvořáček (25) přichází na přestup z divizního Hulína, za který v předchozích dvou sezonách odehrál 59 utkání a vstřelil 20 branek. V jednání je příchod na půlroční hostování z Vyškova Miroslava Mašleje (23), jenž odehrál v divizi 76 zápasů a připsal si 19 gólů.

V průběhu srpna by se měl do Kroměříže vrátit z Viktorie Otrokovice také Martin Jurčík. „Dohodli jsme se také na půlročním hostování Josefa Valáška ze Zlína. Hledáme ještě tvořivého středního záložníka typu Hromka, ale bohužel takových fotbalistů je málo,“ zdůraznil kouč Hanácké Slavie.

Letní přípravu zahájili hráči Kroměříže na turnajích v Kyjově a Lubné. První vážnější prověrkou byl zápas s druholigovými Vítkovicemi, který Hanáci prohráli 0:2. „První poločas byl z naší strany velmi kvalitní a skončil bez branek. Potom jsem vyzkoušel víc mladých dorostenců. Snažili se, ale už byla vidět větší kvalita soupeře,“ dodal kroměřížský kouč.

V dalším utkání na domácím trávníku podlehla Kroměříž 3:4 slovenskému týmu z Bernolákova. „Do zápasu jsme šli z plné zátěže. Soupeř byl kvalitní, ale přesto jsme se dostávali do šancí a vstřelili tři góly. Bohužel v obraně jsme nasekali hodně chyb,“ podotkl Lehkoživ.

V 1. kole poháru ČMFS přešla Kroměříž přes Spytihněv až po penaltovém rozstřelu a ve 2. kole se může těšit na prvoligový Baník Ostrava.

HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ

BRANKÁŘI: Marek Vogl (1984), Jakub Marák (1990).
OBRÁNCI: David Klimek (1979), Ondřej Šilinger (1980), Jiří Kovařík (1986), Ondřej Stojaník (1979), Martin Dočkal (1990), Tomáš Matoušek (1990), Miroslav Mašlej (1986).
ZÁLOŽNÍCI: Tomáš Mazouch (1983), Ivan Gröpl (1986), Jiří Valášek (1989), Josef Valášek (1983), Michal Dvořáček (1984), Martin Handl (1990), Radek Škarabela (1989), Martin Jurčík (1983).
ÚTOČNÍCI: Petr Janča (1985), Michal Huška (1990).
PŘIŠLI: Josef Valášek (Hlučín), Michal Dvořáček (Sp. Hulín), Jakub Marák (dorost), Martin Handl (dorost), Radek Škarabela (Boskovice), Miroslav Mašlej (Vyškov), Martin Jurčík (Vik. Otrokovice).
ODEŠLI: Martin Svoboda (Morkovice), Tomáš Kutňák (Sp. Hulín), Jan Hromek (Vitoria Žižkov), Jiří Dobeš (Hlučín), Jan Veselý (Bystrc), Tomáš Nakládal (Rakousko), Dragan Karakačanov (Slovensko).
TRENÉR: Jindřich Lehkoživ, asistent: Roman Gibala.