Více šancí na úspěch mají pátí Hanáci, kteří hostí předposlední tým. „Jsem mile překvapen, jak si mladí hráči v úvodu sezony vedou,“ pochvaluje si kroměřížský trenér Jindřich Lehkoživ.

Kámen úrazu nepovedeného začátku Mutěnic tkví ve slabé defenzivě. Ve čtyřech zápasech inkasovaly už 14 branek. Hanácká však nemá na svého soka dobré vzpomínky. Ve čtyřech předchozích zápasech ho nedokázala porazit a získala jen bod.

„Mutěnice měly daleko kvalitnější mužstvo. Před každou sezonou vymění spoustu hráčů, a týmu chvilku trvá, než začne bodovat,“ zmínil Lehkoživ.

Jeho celek završí anglický týden, během něhož remizoval na hřišti HFK Olomouc a ve středu doma podlehl po sympatickém výkonu v poháru prvoligové Ostravě 0:3.

„Kluci si vyzkoušeli, že když si budou plnit své povinnosti, tak se dá hrát s každým. Pokud budou pokračovat s takovým nasazením jako ve středu, tak se nemusejí bát žádného soupeře,“ míní Lehkoživ.

Ve Znojmě na sebe narazí dva sedmibodové celky. Favoritem je přesto domácí celek. „V předchozích dvou sezonách měl postupové ambice a stejné je to i letos. Ve Znojmě můžeme jenom získat,“ ví slavičínský kouč Ladislav Straka.

Druhé mužstvo minulé sezony i průběžné tabulky je ale k poražení. Před týdnem podlehlo dokonce na hřišti Fulneku, který předtím neměl ani bod. „Zápas jsem viděl. Znojmo dalo první gól a Fulnek potom podcenilo,“ spatřil Straka, který má kromě dlouhodobého maroda Ptáčka kompletní kádr. V kabině už ale není málo využívaný záložník Vacula, který odešel na hostování do divizního Uherského Brodu.

(pf, lk)