„Něco jsem o tom zaslechl, ale kdy a jak zkouška proběhne, zatím nevím,“ podotkl Lendvay. Možná i proto svého rozhodnutí odejít z Dubnice nelituje. Spíše naopak. „Rozešli jsme se s vedením klubu ve zlém. Za to, abych hrál, po mně chtěli sponzorské peníze. Zkrátka a jednoduše jsem si za to musel zaplatit,“ popsal neobvyklou praktiku jednadvacetiletý fotbalista, který dal v Corgoň lize jeden gól.

V létě tak vzal zavděk druhou nejvyšší slovenskou soutěží v Lučenci. Odtud ale po podzimu spěchal pryč. „První liga u nás nemá valnou kvalitu. Je horší než MSFL a přibližně na stejné úrovni jako divize,“ pustil se Lendvay do srovnávání.

Svůj nový fotbalový domov našel v Brumově, kam dojíždí z Trenčína spolu s trenérem Miroslavem Mičegou. „I kvůli němu jsem kývl na nabídku Elserema. Známe se ještě z juniorky Dubnice,“ prozradil šikovný středopolař, který na východě Moravy pookřál. „Patří k našim klíčovým hráčům,“ poznamenal Mičega.

Lendvay vynechal pouze místní derby se Slavičínem, ve zbývajících zápasech zaznamenal tři branky a na řadě dalších se podílel jako asistent. I díky němu se čtrnáctý celek podzimní části rychle vzdálil sestupovému pásmu a vyšplhal už na šesté místo. „Jsem tady maximálně spokojený. V Brumově je mladý tým s velkou perspektivou,“ tvrdí Lendvay.

Jak ale sám na rovinu přiznává, svoji budoucnost s ním nehodlá spojit. „Přišel jsem, abych se dostal do pohody a to se mi povedlo. Brumov beru jako přestupní stanici do vyšší soutěže,“ nezastírá.

S tím jsou ostatně srozuměni i funkcionáři klubu. „Počítali jsme s tím, že nám pomůže záchranou a pak půjde jinam. Bránit mu nebudeme. Matej má rozhodně na více, než je česká divize,“ myslí si sportovní manažer FC Elseremo Marian Opat.