A jaké jsou cíle Lukova před odvetnou částí soutěže?

„Pokud se nám podaří získat body hned v úvodu jara, jsme přesvědčeni, že bychom osmou příčku měli udržet. Tým na to rozhodně sílu má,“ řekl přesvědčivě Richtr.

V probíhající zimní přestávce se žádné výrazné změny v mužstvu z podhradí zříceniny Lukova neudály. Po zranění kolena naskočil do tréninku syn kouče Tomáš a po dvouleté odmlce se k fotbalu vrátil obránce Martin Hanák.

„Zatím nevynechal jediný trénink. A navíc jde o levonového fotbalistu, kterých je všeobecně nedostatek,“ pochvaloval si Richtr, který v přípravě doplnil kádr ještě o dva dorostence a čtyři hráče rezervy.

S nepopulárním zimním drilem začal jeho tým již zkraje ledna. Kromě tréninků, které jsou třikrát týdně, má Lukov na programu celkem sedm přátelských zápasů. První z nich sehraje tuto neděli, kdy na umělé trávě na zlínské Vršavě hostí Boršice.

Tento týden odjíždí Richtrovi hoši na čtyřdenní soustředění na Jelenovskou (5. – 8. 2.), kde jeho družina změří síly s Kudlovicemi. V následujících čtyřech nedělích se pak Lukov postupně střetne s Poličnou (15. 2.), Bánovem (22. 2.), Šumicemi (1. 3.) a Mladcovou (8. 3.). Soupeřem pro generálku před mistrovskými zápasy budou Lukovu Březolupy.

„Turnaje se neúčastníme, protože je nemám v oblibě – všechna mužstva je totiž berou příliš prestižně,“ dodal kouč Lukova Zdislav Richtr.