1. FC SLOVÁCKO 17 – PŘÍBRAM 17 3:2 (1:2)

Domácí začali výborně a už v 10. minutě je poslal po rohovém kopu do vedení Daníček. Pak ovšem převzali iniciativu Příbramští, kteří do přestávky skóre otočili.

Domácím pomohlo až střídání, kdy na hřiště přišel Ondřej Franta. „Rozdával balony, režíroval hru, měl na konečném vítězství velký podíl,“ pochválil mladého záložníka trenér Luděk Zlámal. Franta měl prsty v obou brankách domácích. Nejprve ideálně vysunul Hlúpika, který nadvakrát vyrovnal, v poslední minutě navíc jeho přihrávku ve skluzu zasáhl rukou jeden z hostujících hráčů a kopala se penalta. Tu proměnil M. Hakala, a tři body tak zůstaly doma.

„Nemuselo k tomu ale vůbec dojít, už předtím jsme šli třikrát sami na bránu, David Grabec, Ohnutek ani Hlúpik ale svá sóla neproměnili. V útoku máme vůbec problémy, doufám, že se to zlepší,“ zlobil se trenér Slovácka, kterého teď ovšem může hřát pohled na tabulku, kde jeho svěřencům patří první místo. „To je sice hezké, ale pořád je to jen začátek soutěže. Ověřili jsme si, že všechny mančafty budou kvalitní, takže nás nečeká nic lehkého,“ brzdí předčasný optimismus Luděk Zlámal.

Branky domácích: 10. Daníček, 67. Hlúpik, 80. z pen. M. Hakala. Slovácko: Malina – Habanec, Lukášek, Daníček, Durna – Hlúpik, F. Hakala (62. Franta), Chytil (74. J. Grabec), M. Hakala – Baroš (58. Ohnutek), D. Grabec (71. Kordula). Trenér: L. Zlámal.⋌(ms)