„Měl jsem o záchraně pochybnosti. Viděl jsem předtím mužstvo pouze jednou a v jeho hře byla spousta nedostatků v obranné fázi. Podařilo se nám ale dát kolektiv dohromady, a hlavně se kluci naučili vyhrávat,“ shrnul Vybíral.

Zatímco ze 16 podzimních střetnutí zvítězili jeho svěřenci pouze dvakrát, na jaře ze 14 zápasů šestkrát. Zisk 21 bodů je zařadil v tabulce jara na výborné šesté místo.

S tradičním divizním účastníkem to ale dlouho nevypadalo dobře a ještě po pěti zápasech nového roku byl patnáctý se ztrátou pěti bodů na záchranu. Následující série tří vítězství však Napajedla vytáhla ze sestupového bahna, do kterého už nezabředla.

„Na nepodařeném začátku jara se podepsalo malé sebevědomí mančaftu po podzimu,“ mínil Vybíral. K obratu došlo ve 22. kole, kdy Napajedla doma porazila Rájec-Jestřebí a od té doby prohrála pouze s nejlepší dvojicí soutěže Šardice, Líšeň, a navíc ještě venku.

Přestože Vybíral nechtěl nikoho vyzdvihovat, jeden muž z jeho souboru vysoko čněl. Libor Melichárek. Do černého zacílil jedenáctkrát, a dal tak více než polovinu jarních branek svého celku.

Melichárek přišel v zimě spolu s obráncem Čtvrtníčkem a záložníkem Nečasem na hostování ze Slovácka. „S ním a Nečasem šla ofenzivní síla týmu nahoru,“ pochvaloval si Vybíral.

Otázkou však zůstává, zda trio hostů ze Slovácka zůstane. „Přál bych si to. Kdyby se to povedlo a ještě bychom doplnili mužstvo o dvě až čtyři posily, můžeme hrát v klidném středu tabulky,“ tvrdí Vybíral, který by měl zůstat v Napajedlech i v příští sezoně. „Přípravu mám připravenou, začínáme v úterý 14. července,“ informoval zkušený trenér.