„Změna byla nutná,“ prohlásil manažer klubu Dalibor Gajdušek. „K trénování se vracím po delší době. Chvíli jsme se rozmýšlel, než jsem na nabídku kývl,“ pronesl Vybíral.

A co rozhodlo, že ji vzal?

„Jsem přesvědčený o tom, že mužstvo není tak špatné, aby sestoupilo,“ míní 52letý kouč, který dříve vedl mimo jiné Slováckou Slavii Uherské Hradiště či prvoligové dorostence Tescomy Zlín.

Změny v kádru naznačují, že naděje Napajedel na záchranu jsou reálné. Zatímco kabinu neopustil po podzimu ani jeden hráč, na straně příchodů registruje klub dvě posily ze Slovácka. K řece Moravě se po půl roce vrací kanonýr Lukáš Melichárek, novou tváří je záložník Václav Šustr.

„Zapojili jsme také do přípravy několik dorostenců a kluků z béčka. Celkem chodí na tréninky okolo dvaceti hráčů,“ pochvaluje si Vybíral.

Jeho družina už odehrála také dva duely zimního turnaje Barum Continental Cup v Otrokovicích. Nejdříve prohrála s třetiligovou juniorkou Tescomy Zlín 0:3 a ve druhém s účastníkem krajského přeboru Spytihněví 2:3. Ačkoliv Napajedla oba zápasy prohrála, Vybíral panice nepropadá.

„Točím v utkáních šestnáct až osmnáct hráčů. Výsledky nejsou pro mě v téhle fázi přípravy prvořadé. Začnou mě zajímat až tak za dva tři týdny,“ podotkl Miroslav Vybíral.