Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Fotbal: O postup se poperou Příluky B a Bratřejov

Zlínsko - Lídrem IV. třídy skupiny B se po podzimní části stala rezerva Příluků. Na postup do vyšší soutěže si ale brousí zuby idruhý Bratřejov, který ztrácí pouhý bod. Pod vedoucí dvojicí je tabulka našlapaná. Mezi třetí Neubuzí a sedmou Trnavou je totiž rozdíl pouze tříbodů.

10.12.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK

1. FK PŘÍLUKY B

Po sestupu ze III. třídy se rezerva Příluků usadila na špici IV. třídy skupiny B. Klub před sezonou propustil trenéra Romana Surého, kterého nahradil Jaroslav Berger a tato změna zatím týmu prospěla.

„S podzimem jsme spokojeni. Pro jarní část máme ale jasný cíl – vrátit se zpět do třetí třídy,“ neskrývá vysoké ambice trenér Berger. Rezerva účastníka I. A třídy získala oproti jaru o 18 bodů více. Béčko Příluků se může pochlubit nejproduktivnějším útokem, který nastřílel 48 gólů. Nejvíce branek nasázel do soupeřových sítí Radek Macháč, který se trefil desetkrát. Spolu s neubuzským Pšenkou a lužkovickým Žaludkem je druhý nejlepší v soutěži. Přílukům nevyšel pouze vstup do ročníku, kdy prohrál se třetí Neubuzí a remizoval s jedenáctým béčkem Veselé.

„V prvním utkání jsme podali špatný výkon. Soupeř byl daleko více nabuzen než my. Ve Veselé jsme vedli 2:0, ale další šance jsme spálili a domácí stihli vyrovnat,“ pravil Berger. V dalších osmi střetnutích už ale jeho tým své soky převálcoval rozdílem třídy a neztratil ani bod. V utkání o první místo si Příluky poradily i s Bratřejovem, který porazily 3:1. Nejvíce si Bergerovi hoši zastříleli ve Vlčkové, kde dali hned devět branek. V zimní přestávce mužstvo žádné velké změny nečekají.

„Zpět z Březové by měl přijít David Zedníček. Odejít na Mladcovou by měl pouze Šimr,“ prozradil Berger.

2. TJ SOKOL BRATŘEJOV

Bratřejov ztrácí na vedoucí mužstvo jeden bod.

„Na jaře se chceme poprat o postup. Ale pokud se nám to nepodaří, tragédii z toho dělat nebudeme,“ pravil jednatel klubu Jan Chromčák. Po pádu ze III. třídy mužstvo po Richardu Zichovi převzal loňský nejlepší kanonýr týmu a nyní hrající trenér Petr Chromčák. Jeho družina před domácím publikem prohrála pouze jednou, ale překvapivě s desátým béčkem Jaroslavic.

„Všechny šance nám lapil hostující gólman. Jaroslavicím poté stačila na vítězství jedna proměněná šance,“ litoval jednatel a otec trenéra Jan Chromčák. Tým oproti minulému ročníku zapracoval na defenzivě a s 16 obdrženými brankami má nejpevnější obranu. Bratřejov je i nejslušnějším mužstvem, protože dostal jen devět žlutých karet. Mužstvu se rovněž podařilo vyhrát pět utkání v řadě. Sérii dalších výher jim ale překazily první Příluky.

„Nehráli jsme špatně, ale s jedním vstřeleným gólem se nedá vyhrát,“ je si vědom Jan Chromčák. Na ostatních hřištích soupeřů si ale Bratřejov vedl dobře. Vyhrát se mu dokonce podařilo u třetí Neubuzi. Štafetu nejlepšího střelce po kouči Chromčákovi převzal Ondřej Gerža, jenž se trefil devětkrát.

„Pokud mu vydrží forma, mohl by překonat loňských šestnáct gólů syna Petra,“ míní Jan Chromčák. Během zimní pauzy se v kádru žádné velké změny nechystají.

„Chceme pouze zapracovat vlastní odchovance,“ řekl jednatel Bratřejova.

3. 1. FC NEUBUZ

Po ročním působení ve III. třídě se Neubuz vrátila do nejnižší soutěže. Po jarních tragických výkonech se ale mužstvo zvedlo a získalo o 15 bodů více. Největším pozitivem je práce defenzivy, která propustila o 36 branek méně než na jaře. Neubuz tak vyšplhala až na třetí příčku.

„S umístěním jsme spokojeni. O postup se asi pokoušet nebudeme, ale alespoň bychom chtěli potrápit vedoucí duo,“ prozradil jarní plány sekretář klubu Lucien Rudl. Podle venkovních zápasů by Neubuzi patřilo druhé místo, doma se jí ale tolik nevedlo. Hned v prvním kole tým pouze remizoval až s desátým béčkem Jaroslavic.

„Prohrávali jsme již 0:3, takže získaný bod měl cenu zlata,“ poukázal Rudl. Plnými hrstmi rozdávala Neubuz i v dalších domácích zápasech. Se třemi body odjely Lužkovice B, Bratřejov i Jasenná. Nejcennější skalp získali neubuzští fotbalisté ve třetím kole, kdy vyloupili hřiště Příluků. Pod špatné výsledky se podepsala i jedenáctizápasová absence střelce Jaroslava Sovjáka, který dal v minulé sezoně 14 branek.

„Bohužel do hry jej nepustily bolesti zad. Na jaře snad bude v pořádku,“ doufá Rudl. Sovjákovým nástupcem se stal s deseti zásahy do černého Michal Pšenka, který má našlápnuto k překonání svého loňského maxima 16 gólů. Neubuz by měl během zimní pauzy opustit Kališ, jenž se vrací zpět do Březové. Opačným směrem by měli přijít dva hráči.

4. FK LUŽKOVICE B

Rezerva účastníka I. A třídy zastavila jarní propad, kdy zvítězila pouze v jednom utkání, a po sestupu ze III. třídy přezimuje na čtvrté příčce.

„S podzimem jsme naprosto spokojeni. Tvoříme nový tým, ve kterém je spousta hráčů, kteří znovu začali hrát, a jsou doplněni o dorostence. Cílem pro jarní část bude udržet stávající postavení,“ poodhalil plány jednatel klubu Miroslav Albert. Mužstvo z povodí řeky Dřevnice především zapracovalo na defenzivě, která inkasovala o 20 branek méně, a po Bratřejovu a béčku Příluků je třetí nejpevnější.

Zahanbit se ale nenechali ani útočníci, kteří dostali míč za hostujícího brankáře 33krát. Nejvíce se z nich činil Martin Žaludek, který rozvlnil síť desetkrát. Na vlastním stadionu neprohrálo béčko Lužkovic jediný zápas a je nejlepší ze všech. O to více může mužstvo mrzet remíza až s devátou rezervou Vizovic.

„Vůbec jsme soupeřova brankáře neohrozili. Hosté hráli dobře, a proto si odvezli zasloužený bod,“ přiznal Albert. Mimo domácí hřiště dokázaly Lužkovice uspět u třetí Neubuzi, ale tři body přenechaly až desáté Trnavě.

„Bylo nás málo. Museli nastoupit kluci, co normálně nehrají,“ vysvětloval Albert. Mužstvo by žádných změn během zimní přestávky doznat nemělo.

„Záleží na složení A-týmu. Pouze odtud nás může někdo posílit,“ poznamenal Miroslav Albert.

5. SK JASENNÁ

Ztracené sebevědomí získala Jasenná. Po sestupu ze III. třídy nasbírala oproti jarní části o deset bodů více a vstřelila o úctyhodných 24 branek více. Jako u Verdunu pálil především Jiří Čala, který se se 12 zásahy usadil na čele tabulky střelců.

„Po špatném začátku jsme nakonec se získanými body spokojeni. Mým přáním je, abychom na konci ročníku skončili do třetího místa,“ řekl předseda klubu Jan Zicha. Mužstvu se nedařilo proti slabším celkům. Vše odstartovala těsná prohra se šestou rezervou Štípy a poté Jasenná nevyhrála pět utkání v řadě. Největší ztráty utrpěla u poslední Vlčkové (2:2), osmého béčka Hvozdné (2:5) a také u desáté rezervy Jaroslavic (1:4).

„Štípa vyhrála zaslouženě. Ve Hvozdné jsme měli smůlu a v Jaroslavicích rozhodly naše individuální chyby. Ve Vlčkové jsme propadli na celé čáře,“ zlobil se Zicha. Naopak nejlepší výkon podzimu předvedla Jasenná u třetí Neubuzi (4:1).

„Dostali jsme se rychle do vedení, což hráče uklidnilo a svého soka jasně přehráli,“ liboval si šéf Jasenné, která je s 16 žlutými kartami a jednou červenou nejtrestanějším celkem. Před startem jarní části nečekají mužstvo žádné zásadní změny.

„Chceme dát šanci dalším dorostencům,“ pravil Zicha.

6. FK ŠTÍPA B

Nováček IV. třídy si vedl dobře a s mladým kádrem se dokázal dostat až na šestou příčku.

„S umístěním jsme spokojeni. Kluci potřebují získávat co nejvíce zkušeností. Na jaře ale budeme hrát více utkání venku, takže pokud se nám podaří udržet střed tabulky, budeme rádi,“ uvedl sekretář Štípy Aleš Ráček.

Týmu se především dařilo před vlastními fanoušky, kde získal 13 bodů a vstřelil 21 branek z celkových 30. A spolu s béčkem Lužkovic dostal na domácím hřišti nejmíň branek. Naopak venku už se štípským mladíkům příliš nedařilo a spolu s rezervou Jaroslavic jsou třetí nejméně skórujícím celkem.

„Hlavní příčina špatných výsledků z cizích hřišť je nezkušenost našeho kádru a také těžcí soupeři,“ objasnil Ráček. Nejlepšími střelci béčka Štípy se stalo hned pět hráčů. Hranici čtyř branek dosáhli Fojtík, Suchý, Štěpaník, Veselský a Voráč.

„My jsme rádi za každý gól. Ale pokud by se objevil kanonýr, který by dal více branek, nebránili bychom se,“ pousmál se Ráček.

7. TJ SOKOL TRNAVA

Trnava si po přeřazení ze skupiny A do B pohoršila o tři místa. Nejvíce se změna podepsala pod obdržené branky, kterých mužstvo dostalo o devět více než na jaře. S 32 inkasovanými góly je Trnava spolu s béčkem Jaroslavic čtvrtá nejhorší. Před svými fanoušky se družstvu také příliš nedařilo, protože získalo jen devět bodů a dostalo 24 branek, což je po poslední Vlčkové druhý nejvyšší počet.

„Měli jsme těžký los v úvodu soutěže, a navíc nám chybí stabilní brankář, kterého se během zimní přestávky pokusíme získat,“ prozradil sekretář klubu Michal Špaček. Na cizích hřištích sice tým dostal jen osm branek, což jej řadí na čtvrté místo, ale zase poztrácel body u předposledního céčka Fryštáku (2:2) a dokonce prohrál s poslední Vlčkovou (3:2).

„Pod výsledek prvního utkání se podepsala špatná psychika. A ve Vlčkové jsme nastoupili pouze se třemi hráči základní sestavy, protože se hrálo přes týden a většina kluků měla pracovní povinnosti,“ vyložil Špaček. Nejlepším střelcem týmu se stal Zdeněk Vyvlečka se sedmi trefami. Pro jarní odvety chce Trnava hlavně získat body z vlastního hřiště.

8. TJ SOKOL HVOZDNÁ B

Žádnou výraznou změnu nezanechalo na týmu Hvozdné přeřazení ze skupiny A do B. Oproti jarní části si mužstvo polepšilo o dvě příčky a získalo o bod více. Vstup do nového ročníku ale Hvozdenským příliš nevyšel. Hned v prvním utkání totiž nastoupil v základní sestavě hráč, jenž měl pykat za jarní vyloučení. Utkání na hřišti SK Vizovic B bylo proto kontumováno ve prospěch domácích.

„Nikdo si nevzpomněl, že má trest ještě z minulé sezony. Je to ale naše hloupost,“ byl si vědom sekretář klubu Jan Hrazdíra. První bod získala Hvozdná až v pátém kole za remízu s béčkem Štípy.

„Ještě jsme se sehrávali. Spousta kluků po delší pauze znovu začala hrát,“ objasnil Pavel Kozák. Béčku Hvozdné se poté od osmého kola podařila šňůra čtyř utkání bez porážky. Nejcennějším výsledkem bylo vítězství na hřišti třetí Neubuzi.

„Hráli jsme výborně v obraně a soupeře do ničeho nepustili,“ řekl spokojeně Kozák. Naopak závěr podzimu Hvozdenským nevyšel, protože propadli jak u předposledního céčka Fryštáku, tak i jedenáctého béčka Veselé.

„Nebyli jsme kompletní. Spousta kluků měla pracovní povinnosti,“ pravil vedoucí týmu.

„Ale s podzimní částí jsme maximálně spokojeni, protože v takovém složení hrajeme teprve druhý rok,“ podotkl Kozák. Nejlepším střelcem se stal Jiří Uhřík, který mířil do černého pětkrát. Před jarními odvetami si Hvozdná žádné konkrétní cíle nevytyčuje.

„Potřebujeme se hlavně sehrát,“ dodal Kozák.

9. SK VIZOVICE B

Podle tabulky venkovních utkání by SK Vizovice byly poslední, protože získaly pouhý bod, paradoxně u čtvrtého béčka Lužkovic. Spolu s rezervou Jaroslavic a Veselou B je celkově třetí nejčastěji prohrávajícím týmem. Naopak na domácím hřišti je mužstvo po rezervě Štípy a Lužkovic druhé nejlepší v počtu inkasovaných branek.

Ale ani zde se Vizovice nevyhnuly zaváháním. Nejprve prohrály s jedenáctým béčkem Veselé a poté s osmou Trnavou. Největším pozitivem proto zůstává střelecká forma Jana Kunovského, který vstřelil devět branek a je s bratřejovským Geržou a neubuzským Vrbou třetím nejlepším snajprem soutěže. Pokud si na jaře znovu obuje své „střelky,“ měl by překonat svůj rekord z minulého ročníku, kdy se trefil 12krát.

10. SK JAROSLAVICE B

Vinou rekonstrukce kabin musela po sestupu ze III. třídy rezerva účastníka okresního přeboru sehrát 10 zápasů na hřištích soupeřů. Body se Jaroslavicím podařilo překvapivě přivézt od mužstev z čela tabulky. Remizovat se jim podařilo u třetí Neubuzi a výhru si odvezli ze hřiště druhého Bratřejova.

„Asi se kluci dokázali víc nabudit, protože neměli co ztratit,“ nabízí vysvětlení sekretář klubu Jiří Červenka. Naopak jako správná charita se Jaroslavice zachovaly u předposlední Vlčkové a všechny tři body ztratily i u sedmé Trnavy, kde utrpěly debakl 2:9.

Ze dvou zápasů, které už tým sehrál na vlastním hřišti, získali Jaroslavičtí šest bodů.

„Kdybychom hráli doma normální porci utkání, tak si myslím, že bychom měli o devět bodů více,“ je přesvědčen Červenka.

„Doufám, že na jaře opačný los bude naší výhodou a posuneme se do středu tabulky,“ přeje si sekretář klubu. Nejlepším střelcem mužstva se stal pouze se třemi zásahy Martin Nagy.

„My se ale především soustředíme na zapracování dorostenců,“ dodal Jiří Červenka.

11. TJ SOKOL VESELÁ B

Změna klimatu ze skupiny A do B nechala na rezervě účastníka III. třídy viditelné následky. Nejenže získala o pět bodů méně než na jaře, ale hlavně „vymřela“ obrana, která inkasovala 44 branek, což je druhý nejhorší výsledek ze všech. A to mohou být fotbalisté Veselé rádi, že se tabulka nesestavuje podle venkovního skóre.

S poměrem branek 5:31 by totiž byli poslední. Husarský kousek předvedlo béčko Veselé ve čtvrtém kole, kdy remizovalo s první rezervou Příluků. Celkem bylo Veselé jedno, jestli hraje doma nebo venku, protože na svém hřišti získala jen šest bodů. Nejlepšími střelci se stali shodně pouze se třemi brankami Julina a Gajdošík.

12. TJ FRYŠTÁK C

Nováček soutěže složený převážně z dorostenců a bývalých hráčů A-týmu získal jen osm bodů. Céčku Fryštáku se více dařilo proti silnějším týmům. Doma prohrálo pouze o branku s třetí Neubuzí, venku zase potrápilo čtvrté Lužkovice B a druhý Bratřejov shodným výsledkem 1:2.

Naopak u desátého béčka Jaroslavic prohrálo vysoko 1:5. Doma zase remizovalo s osmým béčkem Hvozdné a sedmou Trnavou. Jediné, co může céčko Fryštáku těšit, je střelec Pavel Petráš, který dal sedm branek.

13. TJ SOKOL VLČKOVÁ

Několik „nej“ si v podzimní části připsal poslední tým tabulky, pochopitelně záporných. Vlčková dostala neuvěřitelných 54 branek, což je ještě o dvě více než v jarní části. Mužstvo rovněž prohrálo nejvíc utkání ze všech.

Dvě výhry si Vlčková připsala proti sedmé Trnavě a desátému béčku Jaroslavic. Posledním pozitivem mužstva Vlčkové je střelec Martin Macík, který se do černého trefil pětkrát. Pokud chce poslední celek pomýšlet na umístění ve vyšších patrech tabulky, musí především zpevnit obranu.

Autor: Michal Šimr

10.12.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Již 25 let pořádá Dan Čagánek se svojí ženou Entomologickou výstavu v Otrokovicích. V pořadí již 47. setkání  milovníků hmyzu, pavouků a plazů se konalo v sobotu 14. října v Otrokovické besedě. Výměnného dne s prodejní výstavou se pravidelně zúčastní na d
17

Koupila jsem si dvě housenky

Oslava 30 let programu Erasmus na  UTB ve Zlíně
16

Jsme z ciziny a studujeme ve Zlíně! Studenti slavili výročí Erasmu

Hyenismus v ulicích měst: Využívají postižení druhých, aby mohli krást

Lýdia a Isabela. Dvě devatenáctileté Rumunky se ve středu kolem 14 hodiny snažily přesvědčit na zlínském náměstí Míru kolemjdoucí, že jsou hluchoněmé Češky, které vybírají finanční pomoc pro postižené spoluobčany, vše pod vlajkou EU. Ti, kteří jim naletěli, museli do předem připraveného formuláře uvést své jméno, adresu, částku kterou přispívají a podpis.

MHD v areálu nemocnice? Dělá se analýza

Bude zajíždět do areálu zlínské nemocnice městská hromadná doprava? Zatím stále není jasné. Nemocnice dělá dopravní analýzu, město prý na ni čeká a dopravní podnik čeká zase na případný befel od města.  

Ošklivý podchod zkomplikuje i dopravu

Těžký úkol čeká zlínskou radnici. Zjistit, proč zatéká do kontroverzního podchodu u opravovaného obchodního domu Prior.

Kodaň převyšuje soupeře v držení míče i v počtu střel, upozorňuje Páník

S moldavským Tiraspolem hráli v evropské premiéře bez branek, v Moskvě proti Lokomotivu jednoznačně prohráli a teď přichází na řadu třetí silný soupeř a další náročná zkouška z vysoké školy fotbalu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení