Na všem špatném ale hledá především něco pozitivního, i když všichni příznivci zlínského fotbalu vědí, že nahradit základní pilíř zlínské jedenáctky bude víc než obtížné.

„Já si naopak myslím, že když hrát nebudu, zvítězíme,“ šokoval Zbožínek.

A vysvětlení měl hned po ruce.

„Když jsem naposledy seděl na lavičce, hráli jsme shodou okolností v Liberci a po poločase jsme vedli 2:0. Pak jsme do druhé půlky nastoupili společně s Vlastíkem Vidličkou a soupeř nakonec srovnal. Kdybychom do zápasu nenaskočili, určitě vyhrajeme,“ vzpomíná na téměř dva roky starou epizodu odchovanec prostějovské kopané.

Nová role beka

Jak to ale bude v praxi vypadat nyní? Ivo Zbožínek absolvuje vůbec premiérově mistrovský zápas Tescomy v roli diváka na hlavní tribuně. Pro něj tedy úplně nová role.

„Když jsem chyběl předloni kvůli čtyřem žlutým kartám, cestovali jsme akorát do Prahy, takže se mě tento výjezd netýkal a zápas jsem sledoval na internetu. S pobytem na tribuně žádné zkušenosti nemám. Ale moc se na to netěším,“ přiznává vytáhlý stoper.

Čerstvými informacemi jej totiž předzásobil další zlínský stoper Zdeněk Kroča, který si odpykával karetní trest v předchozím domácím duelu s Kladnem.

„Prý to vypadá z tribuny úplně jinak než ze hřiště. Je to velký rozdíl a sám jsem na to zvědavý,“ doplňuje Zbožínek, který i přes svou absenci věří zbytku mančaftu. Ten bude mít v bitvě s adeptem na pohárové příčky jednu z posledních možností oživit svou naději na záchranu v první lize.

Zpackaný zápas hodili za hlavu

„Zpackaný zápas v Českých Budějovicích už jsme hodili za hlavu, nemá cenu se v tom dál babrat. Musíme jít dál a předvést mnohem odvážnější výkon. Pořád máme o co hrát a nikdo z nás se předem nevzdává,“ říká odhodlaně kapitán Tescomy.

Sílu protivníka však respektuje, protože Liberec patří k černým koňům soutěže.

„Soupeř určitě přijede s cílem zvítězit a bude hrát na tři body. Žádnou ofenzivní smršť z jeho strany ovšem nečekám. Oni svou kvalitu mají a tomu pravděpodobně přizpůsobí i zápasovou taktiku. Nebezpeční budou hlavně při standardních situacích, které se jim daří proměňovat. Ty mohou rozhodnout,“ připomíná Ivo Zbožínek s ohledem na těžký terén, který se dá v sobotu ve Zlíně očekávat.

Robert Štach