Levého váže k nejbližšímu soupeři Tescomy platná smlouva do konce října a jeho stávající zaměstnavatel jej nechce logicky pustit ke konkurentovi před vzájemným duelem, zvláště když Západočeši získali jen o tři body více než Zlín.

„Jednal jsem s panem Šádkem (šéf Plzně -pozn. autora) a ten mi řekl, že odchod Levého je reálný až po sobotním střetnutí,“ pověděl Ladislav Minář, výkonný ředitel FC Tescoma.

Dočasný zlínský trenér měl po nedělním prohraném utkání v Teplicích smíšené pocity. „Do první branky jsme hráli slušně kombinačně a drželi častěji míč,“ viděl Minář. Jenže dvě trefy obránce Kleina v rozmezí 67. a 69. minuty utnuly šance hostů na přijatelný výsledek. „Znehodnotilo to naši dobrou práci.“

Minář s Kalivodou postavili oproti předchozímu střetnutí se Slavií Praha až na jednu výjimku totožnou sestavu. Tou byl útočník Bača, který nahradil obránce Čelůstku.

„Více změn nepřicházelo v úvahu. Kóňa a Musil měli teploty, Kroupa byl po dlouhém zranění připravený jenom na lavičce. A to jsme ještě čekali, jak dopadne rozcvička Pennera, kterého tahal sval,“ vysvětloval Minář minimum korektur.

Žádné zemětřesení v základní jedenáctce se zřejmě nedá očekávat ani v sobotu. Zlínské vedení se sice snaží přivést do konce zářijového přestupového okna posily, jenže výsledkem je zatím nula. Tescoma sondovala situaci okolo útočníka Aleše Besty, který byl vyřazen z kádru Brna. „Klub jej ale nepustí,“ uvedl Ladislav Valášek, předseda představenstva zlínského oddílu. „Jednáme i s dalšími hráči. Čas máme do úterní půlnoci,“ dodal Valášek.