Svěřenci trenéra Raka, kteří po polovině soutěže okupují páté místo, se zatím spíše zúčastňují zimních amatérských turnajů. Ovšem každý hájí barvy jiného týmu.

„Někteří hrají Zimní ligu ve Fryštáku, jiní pro změnu ve Slušovicích,“ potvrdil Rak.

V zimní přestávce by v kádru Provodova žádné velké změny proběhnout neměly. Pouze o Radka Mikuláška se zajímají sousední Ludkovice.

„Na začátku sezony ale bude určitě hrát za nás, protože okresní přebor začíná daleko později. Poté jej možná uvolníme na hostování. Ale zatím s Ludkovicemi jednáme. Jeho odchod vidím padesát na padesát,“ řekl otevřeně Josef Rak, který pro jarní odvety už může počítat s uzdraveným útočníkem

Milanem Holíkem, jenž na podzim laboroval se zády.

Ostřejší přípravu začne provodovský celek až v únoru. Nejprve v prvním týdnu sehraje Rakův výběr utkání s Nedachlebicemi a o týden později prověří jeho celek Morkovice. Na konci měsíce pak čeká Provodov čtyřdenní soustředění v Luhačovicích.

„Poté bychom měli sehrát ještě dva přípravné duely: Ale soupeře teprve hledáme,“ přiznal Rak.

Trenér i jeho svěřenci jsou s aktuálním postavením v tabulce maximálně spokojení.

„Kdybychom páté místo udrželi i po odvetné části, byl bych nadšen. Chceme hrát v lepší polovině tabulky, přičemž postupové ambice zdaleka nemáme. Na divizi pomýšlejí jiní,“ dodal spokojený Rak.

(šim, mb)