Ač by se při pohledu na druholigovou tabulku mohlo zdát, že je nečeká příliš silný soupeř, opak zřejmě bude pravda. Dukla se totiž před startem letošní sezony výrazně posílila a bude jen otázkou času, kdy půjde nahoru. Myslí si to i trenér Slovácka Ladislav Jurkemik.

„Mají v mužstvu opravdu výborné fotbalisty. Přišlo tam ale hodně hráčů, takže se podle mého názoru jen potřebují víc sehrát,“ tvrdí zkušený kouč, který bývalý armádní tým jednou viděl na vlastní oči.

„Sledoval jsem je v Čáslavi, kde byli po fotbalové stránce jasně lepší než domácí,“ uvedl Jurkemik. „Kvalitu mají ve všech řadách. Vzadu diriguje hru Novotný, vpředu si budeme muset dát pozor především na Zelenku, který je stále vynikající. Nebezpeční jsou také při standardkách, mají dobré hlavičkáře.“

Slovácko se tedy musí mít na pozoru, s poraženeckou náladou ale na Julisku rozhodně nepojede. Výhra nad HFK a hlavně tři vstřelené góly týmu zvedly náladu i sebevědomí. „Tu výhru jsme potřebovali, aby si kluci víc věřili. Chuť do tréninku měli pořád, teď se nám však všem pracovalo lépe,“ přiznává Jurkemik.

Přesto se zřejmě nebude držet pravidla, že vítězná sestava se nemění. „Asi tam jedna změna bude,“ připouští slovenský stratég, který bude mít k dispozici kompletní kádr, nikoho z týmu netrápí žádné zdravotní potíže. Připraven do hry bude také „spáč“ Kerbr, který byl dočasně přeřazen do B-týmu. Před zápasem s Holicí totiž zaspal na rozcvičení. „Přeřazení se týkalo pouze tohoto zápasu, teď už s námi zase normálně trénoval,“ vysvětlil Ladislav Jurkemik.

Předpokládaná sestava Slovácka: Filipko – Němčický, Šimáček, Hrotek, Formánek – Gonda, Randa, Perůtka, Stýskala – Chmelíček, Čtvrtníček.