Valná část fanoušků 1. FC Slovácko by ho v civilu možná vůbec nepoznala. To je Petr Stýskala, který má být podle trenéra Malury tvůrcem hry mužstva. V prvním zápase splnil dvacetiletý záložník své poslání do puntíku. Nebezpečná střela v prvním poločase, množství vybojovaných míčů a především krásná přihrávka Filipu Rackovi na jediný gól utkání. To zdobilo podle mnohých fanoušků nového „Polácha“ v dresu Slovácka v úvodním zápase.

Jak jste viděl první druholigový zápas Slovácka?

V první půlce jsme byli lepším mužstvem. Škoda neproměněné šance ze závěru poločasu, zápas by se vyvíjel určitě jinak a my bychom byli ve větší pohodě. Na začátku druhého poločasu jsme ale dali gól a výhru už jsme si nenechali vzít.

Na jediné brance jste měl podíl…

Tušil jsem, že Raci (Filip Racko – pozn. aut.) do uličky naběhne, potom už záleželo jen na něm. Myslím, že i poté, co jsme se dostali do vedení, jsme byli lepší. Remízu jsme vůbec nebrali, to by bylo pro nás obrovské zklamání.

Na hřišti se nedala přehlédnout výšková převaha hráčů Sokolova. Vy se svými 172 centimetry zrovna nepatříte mezi čahouny, nedělalo vám to problémy?

Tam jde o to – dostat balon do nohy a najít si prostor pro jeho zpracování. Jestli je soupeř větší nebo menší, to neřeším.

Trenér Malura vás trochu překvapivě vystřídal už dvacet minut před koncem. Byli jste tak domluvení?

Nečekal jsem, že budu vystřídaný. S trenérem jsme o tom po zápase nemluvili, žádnou únavu jsem necítil a nebyl jsem ani zraněný.