„Na vině jsou špatné terény především po uplynulé deštivé neděli, kdy řada trávníků nápor nevydržela a je zničená," potvrdil sekretář Krajského fotbalového svazu Zlín Radovan Lukáš, který zatím eviduje tři odložená utkání.

Na úrovni okresů je zatím nejvíce odkladů podle očekávání na Valašsku. „Ze čtrnácti duelů jich je šest odloženo. Důvodem jsou promáčená hřiště, která nestihla vyschnout, a kluby si nechtějí trávníky zničit," vysvětlil sekretář OFS Vsetín Pavel Březík.

„U nás jsme se rozhodli, že o způsobilosti budou rozhodovat sudí hodinu před utkáním. Pokud se ale kluby dohodnou na odkladu, bránit jim nebudeme, protože nechceme hřiště ničit. V tuto chvíli ale zatím visí otazník jen nad zápasem v Traplicích," popsal aktuální situaci ve svém regionu šéf uherskohradišťského svazu František Miko.

Maximum utkání chtějí sehrát na Zlínsku a Kroměřížsku, kde jsou klimatické podmínky v zásadě příznivé. „Doporučili jsem utkání sehrát, neboť neočekávám, že by podmínky pro fotbal v řádném termínu předposlední březnový víkend příštího roku byly lepší," poznamenal předseda OFS Zlín Pavel Brímus.

Odložená víkendová fotbalová utkání mužů: KFS Zlín: Zubří – Brumov B (nejsou k dispozici kabiny), Kvasice – Hluk, Lukov – Příluky. Otazník visí nad duely: Slavičín B – V. Otrokovice B, Lidečko – Janová, Lhota u Vs. – Polanka. OFS Vsetín: Prostřední Bečva – Horní Bečva, Poličná – FC Velké Karlovice+Karolinka B, Nový Hrozenkov – Střítež, Lužná – Juřinka B, Kateřinice B – Leskovec, Loučka – Bynina.