Hani ve Slovácku absolvoval před čtrnácti dny testy, při kterých trenéra přesvědčil o svých kvalitách.

„Líbil se mi. Uměl velmi dobře řešit útočné herní situace,“ nechal se slyšet na adresu francouzského fotbalisty Josef Mazura.

Vedení klubu však přemýšlelo i o jiných tvůrcích hry, a tak si vzalo nějaký čas na rozmyšlenou. Když se ovšem například angažování ostravského Martina Lukeše ukázalo jen jako zbožné přání, přistoupilo k jednání o Hanim.

„Proběhly první kontakty, uvidíme, zda se nám jeho příchod podaří zrealizovat,“ uvedl ředitel Slovácka Vladimír Krejčí. Jestli vše proběhne podle hradišťských představ, stane se pětadvacetiletý Hani po Holubovi, Fujerikovi, Cleberovi, Kazárovi a Kordulovi šestou zimní akvizicí Slovácka.

Příchod Kazára a Korduly sice ještě není zcela definitivní, všechny náležitosti by však podle Vladimíra Krejčího měly být vyřešené během několika dnů.

Na vážkách jsou zatím ve Slovácku ohledně angažování brazilského obránce Ribeira Felipe dos Santose.

„Ještě nejsme rozhodnuti, zda o něj budeme usilovat. Hodně ale zřejmě napoví páteční zápas s Trenčínem,“ naznačil Krejčí, kdy by mělo padnout rozhodnutí.

„I když nás čas netlačí, protože u nás končí přestupní termín až patnáctého února, chceme mít do konce ledna jasno o podobě kádru pro jarní část,“ dodal šéf hradišťského klubu.

Brzy by se rovněž mělo rozhodnout, co bude s nechtěnými hráči Tomášem Inemanem a Martinem Psohlavcem. Oba by mohli skončit za hranicemi České republiky.

„Psohlavec je od středy na testech v jednom klubu z nižší německé soutěže, Inemanovi jsme zase dali souhlas s testy v Belgii, zatím se ale nic neděje,“ informoval Vladimír Krejčí.

„Jedná se o nabídku z první belgické ligy. Zatím o tom ale nic konkrétního nevím,“ prozradil Tomáš Ineman, podle kterého by však jeho odchod do Beneluxu mohl zhatit blížící se konec přestupního termínu, který je v Evropě 31. ledna.

„Uvidíme, jestli se to stihne,“ krčí rameny důrazný stoper, který stále trénuje s B-týmem Slovácka. Vladimír Krejčí pro něj má ještě připraveny nabídky z Rakouska. „Je to alternativa stejně jako jeho přesun v rámci Česka.“

Odchod dalších fotbalistů ze širšího kádru či jejich přeřazení do béčka přijde na řadu až podle dotažení jednání o posilách a aktuálního zdravotního stavu všech fotbalistů.

„Teprve pak se rozhodneme, jestli ještě někoho pustíme,“ uzavřel Krejčí.