Fotbalisté Štítné se totiž na podzim chovali jako Robin Hood, který bohatým bral a chudým dával. „Oloupit“ se Hnaníčkově partě podařilo třetí rezervu Slavičína (3:1) i druhé Valašské Klobouky (1:1). Naopak plnými hrstmi rozhazovala ve čtvrtém kole posledním Malenovicím (1:2) a štědrá byla i ke třinácté Bylnici (0:2).

„Trošičku jsme je asi podcenili. Nebýt těchto dvou zaváhání mohli jsme být v tabulce určitě výš. Ale i tak jsme s podzimem spokojeni,“ pravil Hnaníček, jenž u celku působí již čtvrtou sezonu.

Mužstvo posílil během zimní přestávky jen útočník Zdeněk Otava. „Přišel k nám na půlroční hostování z konkurenčního béčka Slavičína. Spolu s ním jsme do týmu zabudovali dorosteneckého gólmana Vaculíka,“ prozradil kouč Valachů, který má k dispozici celkem 18člennou družinu.
Hráči Štítné se na jarní část připravují velmi pilně. Fyzičku začali nabírat již začátkem ledna. V únoru se navíc Hnaníčkovi svěřenci proháněli čtyři dny na soustředění po kopcích u Sidonie u hranic se Slovenskem.

V přípravných duelech změřila Štítná síly celkem s pěti týmy. Podlehla Luhačovicím (0:5), zvítězila nad vlastní rezervou (7:0) a remizovala s Bojkovicemi (3:3) a Brumovem B (4:4). „Minulý víkend jsme měli hrát generálku s Nevšovou, ale kvůli špatnému terénu se zápas neuskutečnil,“ litoval Hnaníček.

A s jakým umístěním by byl valašský lodivod spokojen po konci sezony? „Minimálně se udržet na pátém místě. Ale také chceme potrápit favority na postup,“ odtajnil plány vedoucí lavičky, podle něhož jsou horkým adeptem na první místo čtvrté Těšnovice. „Mají velmi silný kádr. A pokud udržely všechny hráče, myslím, že postoupí,“ tipuje Jan Hnaníček.