Zajímavým zpestřením týdne byla středeční divizní předehrávka 15. kola divize E, která svedla dohromady dva naše regionální zástupce – Vsetín a tým Velké Karlovice + Karolinka. Tento zápas přinesl zklamání do tábora hostů, kteří od Vsetína inkasovali pět branek. A přitom, ještě dvanáct minut před koncem, Karlovjané prohrávali o jednu branku a toužili po vyrovnání. Ale poslední úsek zápasu – to byla černá můra. Vsetín nakonec deklasoval svého rivala 5:0 a už dlouho takto nepotěšil své fanoušky.

„Výsledek je hodně zkreslený, protože po většinu zápasu to byl celkem vyrovnaný duel,“ přiznal domácí trenér Milan Gajdůšek. Jeho kolega na lavičce Karlovic Viktor Kollanda smutnil, že jeho svěřenci nebyli ve své kůži: „Chyběly nám síly z náročného zápasu s Velkými Losinami, v zápase se Vsetínem jsme byli všude pozdě a málo důrazní.“ Karlovjané mají co napravovat, protože o víkendu zajíždí do Havířova. Ten před týdnem inkasoval ve Vsetíně trojku a jakýkoliv bodový lup by Valachy potěšil. Vsetín nyní čeká rezerva Baníku Ostrava.

V krajském přeboru je na programu jedno derby. Rožnovští fotbalisté přivítají v sobotu dopoledne družstvo Kateřinic. Hrát se bude opět ve Stříteži nad Bečvou, a tak trochu se odkládá premiéra nového hřiště v Rožnově pod Radhoštěm s umělou trávou. „Dodavatelská firma má skluz, teprve uplynulý týden přivezli trávník a vypadá to tak, že ve Stříteži sehrajeme ještě asi tři zápasy,“ plánuje sekretář 1. Valašský FC Vladimír Krupa. Favorit z Rožnova trošku v tabulce klesl, v současné době je na šestém místě, ale má dva zápasy k dobru. Kateřinice v minulém kole vybojovaly bod s Valašskými Příkazy a do Stříteže nejedou s poraženeckou náladou.

Budou spoléhat také na tři nové posily, které by se měly s družstvem více sehrát. Spokojenost zatím vládne ve Viganticích, kde současný zisk jedenácti bodů je více, než se čekalo. „Ještě nejsme zachráněni, jedenáct bodů nestačí,“ vtipkuje trenér Radek Malina. Ale záhy zvážní, protože mu dělá velké starosti marodka v týmu. Vigantice v sobotu hrají ve Slušovicích a jakýkoliv bodový zisk by byl úspěchem. S velmi dobrou formou se v posledních kolech potkaly Valašské Příkazy.

Ze tří zápasů získaly sedm bodů a v tabulce krajského přeboru jsou z valašských klubů nejvýše – patří jim třetí příčka. V sobotu přivítají na domácím hřišti poslední Luhačovice a nic jiného než vítězství se nebere. Poslední náš zástupce v kraji družstvo Valašské Meziříčí se v minulém kole konečně střelecky probudilo a odnesly to Slušovice. Nyní zajíždí meziříčští fotbalisté do Hluku, který má stejný počet bodů.

O jednu soutěž níže – v I.A třídě kraluje Valašská Bystřice, která se každým zápasem vzdaluje svým pronásledovatelům. V minulém kole deklasovala Hutisko – Solanec na jeho hřišti a o víkendu přivítají Petrnkovy hochy z Poličné. Zajímavé derby, které tradičně přináší řadu emocí, bude k vidění v Juřince. Tam přijede Hrachovec a rozhodčího Štefánika určitě nečeká lehký zápas. Zápas kola v 1. B třídě se bude hrát v sobotu v Choryni, kam míří Zubří. Souboj elitních střelců Hadvičáka a Jurajdy je tou nejlepší pozvánkou.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY ZE ZLÍNSKÉHO KRAJE:

Moje Zlínsko Sport Kultura Podnikání Černá kronika