Předsezonní změna trenéra, kdy Pavel Charvát kvůli neuspokojivým výsledkům vystřídal Libora Valčíka, týmu z Valašska svědčí. „Byl jsem u družstva tři roky. Pak jsem si dal dva roky pauzu a teď jsem se znovu vrátil,“ prozradil 39letý trenér.

Po předloňském sestupu z I. A třídy a následné „utrápené“ sezoně Klobouky na podzim mile překvapily. Během 13 kol totiž nasbíraly 28 bodů a na první Holešov B ztrácejí pouhý bod. „Vůbec jsme nečekali, že budeme tak vysoko,“ přiznal mile potěšený Charvát.

Valaši se mohou rovněž pochlubit šňůrou devíti zápasů, ve kterých nepoznali hořkost porážky. Jedinou prohru na podzim utrpěli proti rezervě Slavičína (0:5).

„Hosté byli posílení o pět hráčů z divizního áčka, včetně kanonýra Kříže,“ poukázal kouč Klobouk.

„Mě ale spíše mrzí zbytečné remízy s Fryštákem, Těšnovicemi a Holešovem B. Protože nebýt těchto ztrát, tak jsme mohli být klidně první,“ je přesvědčen Charvát, který právě tyto tři celky považuje za hlavní soky v boji o titul.

Umístění na vrcholu by si po konci sezony přálo především vedení. Trenér Valachů je ale opatrnější.

„Nejprve počkám, jak se nám podaří úvodní čtyři kola. Na druhou stranu je pravda, že soutěž máme rozehranou výborně. Pokud by se nám nepodařilo vybojovat postup, bylo by to zklamání,“ nezastíral lodivod Klobouk.

Ke splnění smělého cíle by mu měla pomoc i trojice posil: obránci Martin Ptáček (Brumov), Stanislav Martínek (Valašské Příkazy) a stoper Martin Nedavaška (Brumov).

„V obraně nám to dost skřípalo, takže doufám, že s těmito hráči přijde změna k lepšímu,“ přeje si Charvát. Kloboukům se navíc podařilo udržet kvalitní hostující forbalisty - útočníka Romana Krahulu (Brumov), záložníky Jana Valenčíka (Brumov) a Tomáše Kozubíka (Valašské Příkazy). V přestup se změnilo hostování brankáře Karla Beňka a Lubomíra Častulíka.

„S tímto kádrem budeme určitě ještě silnější než na podzim,“ je přesvědčen lodivod Valachů.

Z jeho kabiny naopak odešli Zdeněk Baláž (pracovně Anglie), Stanislav Juřica (hostování Poteč) a do Mirošova přestoupil Lukáš Pánek. V Podkopné Lhotě i nadále zůstává na hostování Ladislav Psota.

Charvát tak bude mít k dispozici celkem 20 fotbalistů včetně čtyř dorostenců.

„Jednoho nebo dva hráče ještě uvolníme na hostování,“ prozradil.

Početná družina se pustila do zimního drilu již začátkem ledna. K tréninkům, které jsou třikrát týdně, využívají Valaši halu a umělou trávu. V doposud čtyřech přátelských zápasech Kloboučtí zvítězili jen s Nedašovem (4:1). Nad jejich síly byly Luhačovice (2:4), Trenčianské Teplice (2:3) a Lysá pod Makytou (0:2).

V nedělní generálce by Charvátův výběr měl změřit síly s Lidečkem.

„Bude záležet, zda bude v Brumově dobrý terén. Já věřím, že ano,“ přeje si Pavel Charvát.