Nováček z Vigantic začal sezonu výhrou

ZLÍNSKÝ KRAJ - Úvodním kolem byl zahájen nový ročník Zlínského krajského přeboru fotbalistů.

13.8.2007

Dělbou bodů skončil duel úvodního kola krajského přeboru ve Valašském Meziříčí, kde se domácí tým (ve světlém) rozešel smírně s Morkovicemi (1:1).Foto: DENÍK/Marek Havran

HOLEŠOV - PROVODOV 4:2 (1:0)

V úvodním utkání sezony si 250 spokojených diváků přišlo na své. Viděli oboustranně útočný fotbal s řadou rušných momentů před oběma brankami. Úvody obou poločasů patřily fotbalistům Provodova, kteří jako první zahrozili slibnou šancí. Skóre otevřel ve 34. minutě Marek, který zakončil pěknou akci Hlobila. V 56. minutě byl na konci pěkné Olšovy akce opět Marek a Holešov vedl 2:0. Když po hodině hry dal Olša třetí gól Holešova, zdálo se být o výsledku rozhodnuto. Ovšem domácí polevili, čehož využil zkušený Slončík, který brankami ze 70. a 77. minuty snížil na rozdíl jediné trefy. Drama ale domácí nepřipustili a Hlobil po pěkné akci Olši uzavřel sedm minut před koncem brankový účet zápasu.

Branky: 34. a 56. Marek, 60. Olša, 83. Hlobil - 70. a 77. Slončík. Rozhodčí Miko, 250 diváků. Holešov: Spiegl-Soldán, Ohlídal, Bačík, Frýbort, Novák, Žiak, Marek, Olša, Slováček, Hlobil. Střídali: Hrudík, Münster, Leško. Provodov: Zámorský-Mokrejš, Karopeko, Holík, Hnilo, Hellebrand, Procházka, Březík, Gottwald, Slončík, Litoš.

SPYTIHNĚV - DOLNÍ NĚMČÍ 0:0

Domácí nastoupili s cílem oplatit soupeři porážku z minulého týdne a od začátku se tlačili do útoku. Ve 13. minutě rozhodčí Valčík odpískal pokutový kop za ruku jednoho z hostujících zadáků, ale Barot naložil s nabídnutou šancí macešsky a poslal míč vysoko nad. Spytihněvští si v první půli vytvořili i další šance, ale brankář Kadlček se překonával. V 72. minutě se Spytihněvští dožadovali odpískání druhé penalty za sražení Vávry, píšťalka sudího však zůstala němá. O čtyři minuty později nastřelili domácí břevno, a to bylo z jejich strany v tomto zápase vše. Hosté hráli pozorně a tvrdě, za což inkasovali čtyři žluté karty. Dvakrát se dostali do rychlých brejků, ale slibné šance T. Stojaspala a Sámeše v síti neskončily.

Rozhodčí: Valčík, 150 diváků. Spytihněv: Stýblo - Hoferek O., Haša, Chudárek, Sedláček, Vávra, Barot, Blaha, Chlachula, Ulman. Střídali: Bohun, Hoferek J. Dolní Němčí: Kadlček Radek - Skopal, Cmol, Stojaspal R., Kubica, Kadlček Robin, Sameš, Zimčík R., Zimčík M., Stojaspal K., Stojaspal T. Stojaspal Martin, Stojaspal Michal.

SLUŠOVICE - UHERSKÝ BROD 0:1 (0:1)

Domácí měli v první půli více ze hry a ve 24. minutě mohli jít do vedení, ale Zbranek nabídnutou penaltu neproměnil, neboť míč poslal vedle. Broďané pozorně bránili a ve 36. minutě po rychlém brejku dal Lukeš jedinou a vítěznou branku utkání. Po přestávce se hra vyrovnala, hosté hlídali těsné vedení, a to se jim i přes závěrečný nápor Slušovic podařilo.

Branka: Lukeš. Rozhodčí: Prokop, 70 diváků. Slušovice: Juřík - Bednařík Mil., Hynčica, Foltýn M., Polčák, Elšík B., Elšík M., Šimek, Novosad, Zbranek, Foltýn J. Střídali: Zvonek, Bednařík Martin, Čuřík. Uh. Brod: Ondrůšek - Ligas P., David, Hroch, Bičan, Bortl, Polák, Daněk, Škrabal, Lukeš, Ligas L. Střídali: Trecha, Mahdalík.

HLUK - OSTROŽSKÁ NOVÁ VES 1:0 (0:0)

K vidění bylo bojovné a vyrovnané utkání, v němž byli domácí o jeden gól lepší. V zápase s minimem šancí dominovaly obranné řady obou mužstev a šancí ke skórování bylo poskrovnu. Více si jich připravili Hlučané a po jedné z nich se chvíli po změně stran trefil Zimčík. V závěru se sice hosté pokusili o srovnání, ale z tlaku gól nevytěžili.

Branka: 48. Zimčík. Rozhodčí Holub, 150 diváků. Hluk: Rybnikář - Matyáš, Zalubil, Machala A., Říha, Machala O., Dufka, Botek, Minařík, Jurásek, Zimčík. Střídali: Machala J., Horák Z., Chytil. O. N. Ves: Hájek-Straka R., Makara, Janoušek, Šálek R., Vaněk, Kudr, Jurásek, Plevák, Máčala, Straka A. Střídali: Šálek B., Pokorný M.

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - MORKOVICE 1:1 (0:1)

Loňský účastník divize se na Valašsku představil s kompaktní obranou, na kterou po celý zápas nenalezli domácí recept. Ti působili nervózním dojmem a kromě šance Štefánika v 5. minutě prakticky neohrozili branku. Hosté se ujali vedení po nešťastné teči domácího Navrátila. Ve druhém poločase domácí zpřesnili hru a po hodině hry se dočkali vyrovnání. V pokutovém území byl faulovaný Nečas, který sám proměnil pokutový kop. Valaši si v závěru vytvořili územní převahu, ale zkušení hosté je do šance nepustili. Zápas nakonec skončil spravedlivou dělbou bodů.

Branky: 60. z pen. Nečas - 40. vlastní Navrátil. Rozhodčí: Konečný B., 200 diváků. Val. Meziříčí: Zimek - Kudělka (56. Neuberger), J. Malina, P. Sovák, Navrátil - Štefanik, Guráš, L. Malina (88. Polách), Macíček - Nečas (60. Labaj), Horák. Morkovice: Veselý - Vymazal, Přecechtěl, Černý, Novotný - Bleša, Hanák, Petroš, Přidal, Kroutilík - Žourek. Střídali: Adamčík, Škvarlo, Firych.

VIGANTICE - LUHAČOVICE 3:0 (0:0)

Druhý nováček krajského přeboru o svém vítězství rozhodl v závěru zápasu. V prvním poločase domácí zahrozili nebezpečnou střelou Pavla Gálika, která ale mířila nad. Jediný střelecký pokus hostů vytěsnil brankář Malina mimo tyče. Největší nebezpečí pro obranu Luhačovic představoval rychlý Radim Vokáč, ale jeho jediný brejk skončil na tyči. Nástup do druhé půle patřil hostům, kteří si vytvořili tlak. Jejich snahu ale zabrzdilo vyloučení. Faul na Vokáče byl v pokutovém území a Ondřej z penalty otevřel skóre. V 80. minutě viděl hostující gólman červenou kartu za faul na pronikajícího Štreita. Trestný kop posadil Náměstek na hlavu Pavla Gálika a bylo to 2:0. Dvojnásobnou přesilovku využili domácí v 90. minutě, kdy výsledek pečetil Porubský.

Branky: 55. z pen. Ondřej pen., 80. Pavel Gálik, 90. Porubský. Rozhodčí Hůzl, ČK: Krejčiřík, Soukeník, 250 diváků.

VAL. PŘÍKAZY - 1. VALAŠSKÝ FC 2:4 (2:2)

Začátek zápasu byl hodně divoký. Již ve 2. minutě se z druhé vlny trefil hostující Maléř. Odpověď domácích přišla záhy. Švajka uvolnil Kovačíka a bylo vyrovnáno. Domácí pokračovali v nátlakovém fotbale a ve 13. minutě po akci Spáčila poslal Příkazy do vedení opět Kovačík. Hosté s celou řadou posil ale zápas nezabalili. Ve 29. minutě se k odraženému míči dostal Pavelek a vyrovnal. Nástup do druhé části patřil Rožnovanům. Škabrahova střela ke vzdálenější tyči výsledek otočila - 2:3. Snahu domácích po vyrovnání zabrzdil faul Švajky. Penaltu proměnil zkušený Balejík. Hosté si vítězství zasloužili, byli bojovnějším a pohyblivějším týmem.

Branky: 4. Kovačík, 13. Kovačík - 2. J. Maléř, 31. Pavelek 2:2, Škabraha 2:3, 78. z pen. Balejík. Rozhodčí: Schmid, 150 diváků. Val. Příkazy: Meliš - Ptáček, Švajka, Ocelík, Martínek - Beňo, Švajda, Eliášek, Spáčil - Kozubík, Kovačík. Střídali: Krajča, Šenkeřík. 1. VFC: Polomský - Šimek, Vinklar, Balejík, Melčák - Dresler, Pavelek, J. Maléř, Čajka, Škabraha - M. Maléř. Střídali: Forman, Pečiva, Bortl.

CHROPYNĚ - KATEŘINICE 1:0 (0:0)

Od úvodních minut si domácí udržovali trvalou převahu. Hosté pozorně bránili a podnikli několik rychlých brejků, ze kterých si však dobrou šanci nevytvořili. Fotbalisté Chropyně tak hrozili střelami z dálky. Nejnebezpečnější se zdála hlavička Hlaváčka ze 37. minuty, tu ale brankář Sobek zlikvidoval. Po přestávce zahrozily jako první Kateřinice, sólo soupeře však brankář Večeřa zlikvidoval. V 51. minutě si na druhé straně narazil na šestnáctce míč Pagáč se Šindelářem a pro prvně jmenovaného nebyl problém dát vítězný gól. Tři minuty před koncem pak střídající Slavík neproměnil samostatný nájezd na brankáře Sobka.

Branka: 51. Pagáč. Rozhodčí: Tkadlec, 350 diváků. Chropyně: Večeřa - Buksa, Hošek, Hlaváček, Šindelář, Lejsek, Lacina, Zdražil, Zatloukal, Pagáč, Láník. Střídali: Veselý, Slavík, Polášek. Kateřinice: Sobek - Ondra, Děckuláček, Lukáš, Kuzník, Filgas, Růžička, Mikulík, Válek, Kotrla, Rafaj. Střídal: Navláčil.

Příští kolo - sobota: Val. Meziříčí - Vigantice, Ostr. Nová Ves - Val. Příkazy, Uh. Brod - Sp. Hluk, Provodov - Spytihněv, Kateřinice - Holešov, Luhačovice - Chropyně (16.30). Neděle: Dolní Němčí - Slušovice, Morkovice - 1. Valašský FC (16.30).