„Je to úspěch, zvláště po nevydařeném podzimu,“ liboval si otrokovický kouč Jaroslav Matějíček. Jeho družina přezimovala se 16 body dvanáctá, pouhé tři body od sestupu. Na jaře byla ale úspěšnější jenom vedoucí dvojice Šardice, Líšeň.

Mužstvo se podařilo v zimě vhodně doplnit o dva zlínské odchovance, záložníka Hrnčiříka a útočníka Jurčíka. „Oba nám hodně pomohli. Ze Šardic navíc přišel Ondryáš. Konkurence se tím hodně zvýšila,“ pochvaloval si Matějíček.

V osobě Jurčíka se konečně dočkal klasického kanonýra, který týmu dlouhodobě scházel. Bývalý hráč druholigové Kroměříže dal ve 12 zápasech osm branek, o čtyři více než nejlepší podzimní střelec Čermák.

Jaké budou ambice Viktorie v nové sezoně, nelze v tuto chvíli odhadovat. „Pokud se nám podaří udržet stávající kádr, můžeme se zlepšovat,“ věří Matějíček. Sám však dobře ví, že v tomto směru to jednoduché nebude.

Z kabiny zřejmě zmizí obránci Vrága a Mikulčík stejně jako Ondryáš. „Všem skončilo hostování. Případné posílení bychom v budoucnu chtěli spíše řešit přestupy, protože hostování jsou vyhozené peníze. Je to ale otázka financí,“ uvědomuje si otrokovický trenér.

Stejně jako v předchozím ročníku zůstanou jeho svěřenci v divizní skupině D. „Vyhovuje nám to, protože déčko je fotbalovější než éčko,“ míní Matějíček.

Přípravu na nadcházející sezonu zahájí Viktoria nezvykle pozdě na začátku třetího červencového týdne. Do startu podzimní části přitom budou zbývat jen tři týdny. „Kluci si musí odpočinout. Ode mě i od fotbalu. Pak se na něj budou více těšit,“ prozradil Matějíček s úsměvem svou filozofii.