Porážku s Mostem odvrátil prvním gólem v sezoně střídající Bača

TESCOMA ZLÍN - MOST 1:1 (0:0)

Zlín byl po třech předchozích výhrách jasným favoritem, jenže svou roli hlavně v prvním poločase nepotvrzoval. Pouze v 11. minutě Vyskočil vysunul svého kolegu v útoku Žůrka, který ale ve velké šanci napálil jen dobře vyběhnuvšího brankáře Svobodu. Kdalší příležitosti domácí až do přestávky pozorná mostecká defenziva nepustila. Zahrozit dokázali i Severočeši, po Oboyově nahrávce se před brankářem Baránkem objevil Holenda, ovšem nedokázal protlačit míč do sítě.

Hned v úvodu druhého poločasu měl celek Tescomy štěstí, stoper Webster napálil hlavou břevno. Od této chvíle ale byl domácí celek jasně lepší. Jenže se nedokázal prosadit ani z těch nejvyloženějších šancí. Most zachraňoval především Svoboda. Když už ho Zbožínek překonal, zastoupil brankáře na čáře Trubila a po další hlavičce zlínského beka zachránila hosty pravá tyčka. Svoboda zářil i při průniku Žůrka.

"Gólman dobře vyběhl. Chtěl jsem vystřelit podél jeho ruky. Bohužel to nevyšlo a musím se týmu i fanouškům omluvit,“ řekl s pěti trefami nejlepší podzimní zlínský střelec Libor Žůrek.

Deset minut před koncem přišel pro domácí šok. Na rohový kop si naběhl Loos a hlavou nedal Baránkovi šanci. Potom domácí marně reklamovali ruku Holendy v pokutovém území a v hektickém závěru přece jen vyrovnali. Střídající Bača se trefil po zemi k pravé tyčce.

„Po centru Šmahaje a hlavičce Zbožínka jsem měl snadnou práci,“ uvedl Martin Bača. V té době se už hosté bránili bez Trubily, který po druhé žluté kartě musel v 90. minutě ze hřiště. „Byl to zápas, který jsme podle jeho vývoje měli jasně vyhrát. Mrzí mě, že máme jen bod. Kdybychom šance proměnili, možná by to dopadlo jako s Kladnem,“ připomněl poslední domácí výhru 4:0 Žůrek.

Branka: 90 + 3. Bača - 80. Loos. Rozhodčí: Kovařík - Zlámal, Mencl. ŽK: Opiela, Vrtělka, Kroča, Zúbek -Webster, Johana, Schut, Trubila, Svoboda. ČK. 90. Trubila. Diváci: 2 864.

Zlín: Baránek 3 - Zúbek 3, Kroča 3, Zbožínek 2, Penner 3 - Šmahaj 2, Vrtělka 3, Opiela 3, Malár (25. Konečník 3, 63. Kraus 3, 86. Bača) - Vyskočil 3, Žůrek 3. Trenér: Pavel Hoftych.

Most: Svoboda 1 - Prášil 3, Webster 3, Johana 3, Trubila 3 -Andrei 3, V. Mendy (27. Schut 3, 83. Škoda), Pilař 3, Čermák 3 - Holenda 4, Oboya 4 (57. Loos 2). Trenér: Robert Žák.