Na umělé trávě v Luhačovicích se mladíkům Tescomy povedl vstup do utkání. Už v první minutě otevřel Bačík skóre a po půl hodině hry vedl Zlín o tři branky. Do listiny střelců se zapsali Kraus z penalty a stoper Čelůstka. Ve druhé půlce pak pečetil jasnou výhru Elšík.

„Chtěli jsme na soupeře vletět a věřili jsme, že ho dokážeme zlomit už v prvním poločase. Kluci plnili taktické pokyny na sto procent,“ liboval si trenér zlínské rezervy Ivan Konečný.

Slova chvály pěl tentokrát i na hráče širšího kádru áčka.

„Byli přínosem. To by ale mělo být normální. Vždyť usilují o své místo v prvoligové sestavě,“ zdůraznil Konečný.

Před víkendovou předehrávkou prvního jarního kola v Bystrci se jeho družina posunula na desátou příčku blíže klidnému středu tabulky.

V něm se sice pohybuje sedmá Kroměříž, její současné výkony jsou ovšem daleko za těmi ze začátku podzimu. V sobotním regionálním derby se Slováckem B protrhli Hanáci více než pět hodin trvající gólový půst, jenže to jen díky vlastní brance Přílučíka.

„Herně jsme především ve druhých poločasech lepší, ale koncovka je mizerná. Nejde nám to ani na tréninku, kde z malého vápna přestřelujeme branku,“ přiznal po remíze 1:1 jeden z nejzkušenějších kroměřížských fotbalistů David Klimek, který pamatuje na Obvodové i druhou ligu.

„Potřebujeme, aby nám tam padl nějaký šmudla a pak bychom se určitě chytli. Kluci při zakončení moc přemýšlejí a pak to nedají ani z té nejvyloženější šance,“ podotkl Klimek.

Hanáci byli jasně aktivnější především ve druhé půli, ale když gól nedali Janča ani Švach, postupně se vytráceli.

„V útočné fázi jsme špatní. Zápas jsme dohrávali v křeči. Moc jsme chtěli a byli zbytečně zbrklí. Potom jsme se už báli dostat do šance, abychom ji zase nezazdili. Přitom Slovácko B byl soupeř k poražení,“ mínil Klimek.

Při pohledu na sestavu hostů, na níž byli tři dorostenci nebo hráč C-mužstva, nezbývá než s jeho slovy souhlasit.

„Přesto jsme začali velmi dobře. Soupeře jsme odvážně atakovali na jeho polovině, a tím si vytvořili převahu,“ pochválil své svěřence za povedený úvod trenér Jan Palinek. Snaha jeho týmu vyvrcholila v 16. minutě, kdy se trefil aktivní Šturma.

„Byla jen velká škoda, že se nám vedení nepodařilo udržet déle. S bodem jsem ale spokojený. Domácí byli hlavně ve druhé půlce lepší,“ uznal hradišťský kouč.

JAK NASTOUPILI

Kroměříž: Vogl – Klimek, Kovařík, Švach, Stojaník – Bělíček (46. Veselý), Mazouch, Hromek, Dobeš – Ondřejka, Janča. Trenér: Jindřich Lehkoživ.

Zlín B: Dostál – Linek, Čelůstka, Malý, Elšík – Kraus (54. Železník), Vrtělka (68. Řihák), McQuilkin (78. Šrom), Baranayi – Bačík, Otruba. Trenér: Ivan Konečný.

Slovácko B: Marek – Polák, Bělaška, Hrotek, Přílučík – Šilinger (90. Sánchez), Bučák, Višváder, Petřek (85. Franta) – Šturma, Holek. Trenér: Jan Palinek.

Petr Fojtík, Marek Havran, Libor Kopčil