Dvaadvacetiletý ofenzivní záložník Václav Zapletal opouští prvoligový Zlín. Technicky vybavený fotbalista se totiž upsal na tři a půl roku druholigové Opavě.

Odchod do Slezska bere mladý záložník s reprezentačními zkušenostmi jako vysvobození. „Jsem rád, že ze Zlína odcházím. Poté, co na začátku podzimu koupili na můj post dalšího hráče, vycítil jsem, že mě dali na druhou kolej,“ míní Zapletal.

Dohoda s Opavou byla rychlá. „S panem Hadamczikem (generální manažer - pozn. autora) jsme byli již delší dobu v kontaktu. Poté, co mi řekl, že má o mne zájem, neváhal jsem. Další nabídky mne přestaly v tu chvíli zajímat,“ řekla rázně nová akvizice Slezského FC.

V první lize zatím nasbíral odchovanec mysločovické kopané 75 startů, v nichž vstřelil tři branky. Přechod do druhé nejvyšší soutěže ale jako krok zpátky rozhodně nebere. „Ve Zlíně bych příliš šancí asi nedostal. Věřím, že v Opavě to bude jiné,“ přeje si dvaadvacetiletý záložník.

Jedním z faktorů, proč na nabídku z Městských sadů kývl, je, že nejde do neznámého prostředí. Na jaře půl roku v Opavě hostoval a byl jedním z hlavních strůjců opavského vzestupu, kdy ve dvanácti zápasech dal pět branek.

„Během půlročního hostování jsem poznal perfektní partu kluků, skvělého trenéra Nečka a také vynikající fanoušky. I to byl důvod, proč přestupuji. Navíc Opava je ambiciózní klub, se kterým bych se rád do nejvyšší soutěže podíval,“ svěřil se Václav Zapletal a s úsměvem dodal: „Jsem rád, že se kluby domluvily na přestupu. Teď už mohu říci, že jsem pravou součástí týmu.“

Během úterka se Zapletal připojil k opavskému týmu a s ostatními hráči absolvoval zátěžové testy v Olomouci. „Sedmého ledna pak jdu s mužstvem do přípravy. Škoda, že jedu během svátků na hory, a nemůžu se tak zúčastnit vánočního zápasu s fanoušky. Věřím, že na ligu budou opět chodit v hojném počtu a znovu bude na stadionu skvělá atmosféra,“ přeje si Zapletal.

Nad tím, že by společně s bývalými hráči Tescomy obráncem Jelínkem a brankářem Novákem vytvořili zlínskou kliku, se jen usmívá: „Tak to určitě ne. Na hotelu nás bude bydlet více. Ať už Zdena Partyš, Radek Mezlík nebo Radomír Víšek jsou všechno skvělí kluci. Na naše společné soužití se již docela těším.“