ELSEREMO BRUMOV – BANÍK OSTRAVA 1:2 (0:1)

Ostravané vstoupili do zápasu, jako by šlo o přátelský duel, a jejich bohorovnost ještě narostla po rychlém gólu Zehera. Od jeho trefy se hrálo převážně na polovině hostů a nadšeně bojující fotbalisté Brumova mohli vzápětí srovnat, jenže Lysáček pálil po rohu těsně nad horní tyč. Co se nepovedlo domácímu kapitánovi, podařilo se ve 34. minutě Šindlerovi, který z dobrých 25 metrů vymetl pavučiny z levého rohu Bučkovi brány a rozjásal fanoušky Elserema.

„První poločas jsme hráli hodně vlažně a domácím jsme to usnadnili,“ věděl ostravský kouče Karel Večeřa, který nechal v Ostravě Galáska, Lukeše a Svěrkoše. „Šanci dostali hráči z lavičky, moc ji ale nevyužili.“

I přes chabý výkon jeho celku v první půlce věřil, že se nebude opakovat rok stará pohárová porážka s Frýdkem-Místkem. I proto v kabině nezvyšoval hlas. „Vyříkali jsme si to sami mezi sebou,“ přiznal hostující kapitán Rudolf Otepka.

Hosté začali hrát až po obrátce. „Když jsme přidali v agresivitě bylo to o něčem jiném,“ podotkl Večeřa. Vítězný gól Ostravy vstřelil v 58. minutě Lička. Ani on ale nevnesl klid do řad Baníku.

„Mohli jsme rozhodnout mnohem dříve, takhle jsme se obávali až do poslední chvíle, že nám tam něco spadne,“ posteskl si Otepka.

Nejblíže vyrovnání byl opět Šindler, jehož přímý kop spadl na horní tyč. Domácí se dožadovali i penalty za zákrok Bolfa na unikajícího Řeháka. Píšťalka hlavního sudího však mlčela. I tak ale panovala s výsledkem v brumovském táboře spokojenost.

„Měli jsme strach, aby nebyla ostuda. Kluci ale odvedli fantastický výkon a dokázali, že umí hrát,“ pronesl domácí kouč Miroslav Mičega, jehož družina je po dvou divizních zápasech se skóre 3:7 poslední. „Vyvarovali jsme se individuálních chyb jako v mistrácích. Snad nás to nakopne,“ doufá Mičega.

Branky: 34. Šindler – 11. Zeher, 58. Lička. Rozhodčí: Kocián – Pelikán, Marek. ŽK: Zvoníček, Bartošák – Zeher. Diváci: 1700.

Brumov: Vypušťák – Nedavaška, Križko (Ritter), Sucháček, Šindler – Beňo Dorňák (57. Řehák), Kiačik, Zvoníček – Smolka (70. Bartošák), Lysáček. Trenér: Miroslav Mičega. Ostrava: Buček – Řezník, Bolf, Pavlík, Tchuř – Rajtoral (46. Metelka), Marek, Otepka (86. Neuwirth), Lička – Zeher, Střihavka (46. Mičola). Trenér: Karel Večeřa.