Mužstvo z předních pozic krajského přeboru se bude muset obejít bez tvůrce hry Romana Sopůška, který odchází do Rakouska. Ofenzivně laděného Davida Vaňka zase zlanařila Blatnice a Miloš Hlaváček přestoupil do Boršic u Buchlovic.

Kanonýr zůstal

Trenér Radek Sopůšek se ale naopak může i na jaře těšit, že ke svým jedenácti zásahům přidá další kanonýr Jan Dohnal. Nejlepší střelec soutěže se nedohodl na podmínkách v divizních Šardicích, které ho lákaly do svého kádru.

„Odehrál jsem v Šardicích dva přípravné zápasy, ale bohužel to nešlo časově skloubit se školou, kterou studuji v Olomouci. Čtyřikrát týdně jsem nebyl schopen dojíždět na tréninky. Na jaře proto zůstávám v Hluku,“ řekl ke svému krátkému angažmá Dohnal.

Zaječí úmysly měl ještě útočník Jan Miroš, ale vedení klubu ho nakonec nepustilo.

„Původně měl odejít do sousední Ostrožské Lhoty, ale vzhledem k přestupu tří našich hráčů jsme ho neuvolnili. Bylo by to až příliš velké zúžení kádru,“ vysvětluje asistent trenéra Zdeněk Horák.

Zatím jedinou novou tváří pod hluckou tvrzí bude hráč 1. FC Slovácko Přemysl Radoch, který odehrál všechny přípravné zápasy.

„Přišel k nám na hostování a věkem patří ještě do dorostu. Jeví se nadějně, jen má menší důraz v osobních soubojích,“ hodnotí novou posilu trenér Radek Sopůšek, který příchod dalších hráčů nevidí příliš reálně.

„Zatím o nikom dalším nevím a vzhledem k tomu, že ani nikoho nezkoušíme, tak kádr pro jaro už bude asi uzavřený.“

Poperou se o šanci

Tři odchody zkušených fotbalistů a jeden příchod nadějného dorostence. Na první pohled se to jeví jako citelné oslabení kádru. Trenér Hlučanů se takovým počtům ale brání.

„Opticky to tak opravdu vypadá, ale každý hráč je nahraditelný. Jestli je to opravdu citelné oslabení, tak to uvidíme až na jaře. Věřím, že kluci, kteří na podzim nedostávali tolik příležitostí, chytí svoji šanci za pačesy a o své místo v základní sestavě se zdravě porvou. Určitě to nevidím nijak tragicky. Soutěž máme rozehranou poměrně slušně a jakési body máme nahrané. Jaro bychom proto měli odehrát v klidných vodách.“

Na postupové místo ztrácejí Hlučané sedm bodů. Neláká je pokusit se porvat o postup do divize?

„Co se týká postupu, tak na ten to asi nebude. Určitě to ale nebudeme nikomu usnadňovat a je nám jedno, jestli to bude Brod nebo třeba Spytihněv. My chceme hrát hlavně tak, abychom byli v popředí tabulky. Rád bych také navázal na naši podzimní neporazitelnost na domácím hřišti. Jestli budeme ve finále třetí nebo pátí, tak v tom až takový rozdíl nevidím,“ soudí hlucký lodivod.

Výhra na turnaji

Vlajková loď přípravných zápasů svěřenců Radka Sopůška se jmenuje Janáček Cup. Na zimním turnaji na umělé trávě v Uherském Brodě si Hlučané vedli znamenitě a celou soutěž bez jediné porážky vyhráli. Trenéra to sice těší, ale velké závěry z toho nedělá.

„Určitě je to příjemné. Nálada v kabině je o poznání lepší, než když by se jenom prohrávalo. Ale pozor! Je to pořád jenom příprava a v žádném případě to nepřeceňujeme.“

Zatím odehrané přípravné zápasy Hluku: - Šardice 0:0, - Prakšice 3:0, - O. N. Ves 2:2, - Uh. Brod 3:1, - D. Němčí 2:1, - Újezdec 5:1, - Velká nad Veličkou 3:1.

Stanislav Dufka