„Podobný výsledek jsme očekávali. Pouze jediný tým nás na podzim dokázal vyloženě přehrát– Lužkovicím jsme podlehli 0:3. Jinak se nám podařilo podávat vyrovnané výkony,“ pochvaluje si sekretář a manažer hvozdenské kopané Jan Hrazdíra.

Pod vedení trenéra Václava Cahyni, který vklubu působí již druhým rokem, tým výrazně zkvalitnil defenzivu. Spatnácti inkasovanými brankami patří společně sLukovem ke druhému nejlépe bránícímu týmu soutěže.

Kádr Hvozdné je zpoloviny složen zhráčů na hostování a druhé zkmenových hráčů. „Tým by měl zůstat ve stejném složení jako na podzim. Jedinou změnou je přestup Karla Blahy do Spytihněvi, který ale již vcelku krajského přeboru působil vúvodu sezony. Jinak ožádném odchodu nevím. Podle všeho by měli unás zůstat všichni hostující fotbalisté,“ pochvaluje si Hrazdíra. „Poněvadž je kádr stabilizován žádné posily nevyhledáváme. Může se ale stát, že do startu odvetné části ještě někdo přijde,“ připustil sekretář.

První měsíc nepopulární fyzické přípravy již mají vtěchto dnech za sebou fotbalisté čtvrtého celku soutěže. „Trénujeme dvakrát týdně, přičemž na přelom února a března chystáme soustředění, zřejmě vPodkopné Lhotě. První přípravný zápas máme naplánován na tuto neděli, kdy na Vršavě budeme od 18hodin hostit Hřivínův Újezd. Poněvadž nejsme přihlášeni na žádném zimním turnaji, řešíme přáteláky individuálně vprůběhu přípravy. Rádi bychom do startu odvet absolvovali každý víkend jeden,“ přeje si Hrazdíra.

Po letním sestupu ve Hvozdné rychlý návrat nechystají, na druhou stranu by rádi udrželi minimálně stávající čtvrtou pozici. „Kdyby se nám náhodou podařilo být první, postup bychom zvažovali. Každopádně jsou ambicióznější týmy, které se cílem vyhrát soutěž netají. Jde především ostále posilující Těšnovice, ani Lukov sLužkovicemi určitě nejsou bez šancí. My ale budeme chtít všem těmto celkům, a nejen jim, jejich úlohu co nejvíce zkomplikovat,“ dušuje se sekretář, jenž připustil, že by se vhorizontu tří až pěti let opět rádi vrátili do I. Atřídy. „Vše je ovšem ofinancích,“ zakončil Jan Hrazdíra.