Lídr I. B třídy skupiny B na podzim drtil soupeře ofenzivou. Poněvadž během přestávky nikdo neodešel, sází na stejnou kartu

„Před startem soutěže se nám o podobném výsledku ani nesnilo. Prožíváme nejlepší období v klubu,“ přiznal trenér a předseda SK Lukov Zdislav Richtr.
Lídr soutěže přitom začal sezonu porážkou (0:3) v Těšnovicích. „Máme úzký kádr, a protože řada hráčů pracuje na směny, hned na úvod mi scházelo pět fotbalistů, což se také odrazilo na výsledku,“ poznamenal trenér, který ve zbytku podzimu měl ze svého týmu jenom radost.

Především v domácích duelech byl postrachem soupeřů, přičemž průměrně vyhrávali rozdílem pěti gólů. „Snad jsme si moc nenamlsali naše fandy. Nebude snadné na tak úspěšný podzim navázat. V týmu však panuje absolutní pohoda. Kádr je ideálně složen, navíc hraje spolu již třetím rokem. Na kluky netlačíme a postup není naším hlavním cílem,“ připomněl Richtr, jehož tým měl ambice hrát v horní polovině tabulky.

Třebaže kolem Lukova nyní sviští přestupová lasa, podle všeho úspěšný kádr nikdo neopustí a ani neposílí. „Především Kostelec se snaží přesvědčit některé naše hráče o změně barev, ale ti jsou u nás asi spokojeni a nemám informace o to, že by chtěl někdo odejít,“ těší kouče.

„Menší problém sice máme na pozici pravého obránce, ale posilovat opravdu nebudeme. Náš tým je z větší části složen z odchovanců a v tomto trendu chceme pokračovat i nadále,“ dušuje se předseda.

S přípravou na odvetnou část začali v Lukově první pátek v lednu, přičemž první i rezervní tým trénují společně. „Na kondici nyní pracujeme třikrát týdně. Hrubá příprava bude vrcholit na čtyřdenním soustředění na Jeleňovské u Valašských Klobouk, kde jsme byli již loni. Poněvadž nejsem příznivcem zimních turnajů, první přípravný zápas odehrajeme až nyní v neděli od 14 hodin na Vršavě proti Podkopné Lhotě,“ prozradil kouč, který nevede pouze první tým, ale rovněž rezervu Lukova.

Také v odvetách budou Lukovští spoléhat na střeleckou potenci útočné dvojice Tomáš Teplý a Tomáš Richtr, která nastřílela po 10 gólech. „Pevně věřím, že jim nezvlhne střelecký prach. Ovšem naše hra není jen útok. Mezi tyčemi se bez mého většího dohledu střídá vyrovnaná brankářská dvojice Konečný - Kolář, pilířem obranných řad je Tomáš Bráza, o tvorbu naší hry se v záloze stará pracovitý Milan Šumšal,“ nešetří chválou trenér.

Třebaže o postupu se v Lukově nahlas hovoří, není hlavním cílem pro odvetnou část.

„I. B třída nám sedí po všech stránkách. Pokud bychom si ale vykopali postup, asi bychom se mu nebránili, třebaže například z Příluk ideální reference na vyšší soutěž nemáme. Každopádně nás v odvetách nečeká vůbec nic lehkého. Největšího soupeře zřejmě budeme mít především v Těšnovicích, které prý vydatně posilují. Poněvadž je soutěž vyrovnaná, ještě o ničem není rozhodnuto. Budeme bojovat a po sezoně uvidíme,“ dodal Zdislav Richtr.