Slušovický tým, který na jaře čeká boj o záchranu, usilovně shání posily.

„Jednáme se třemi hráči z nižších soutěží, protože máme pouze třináctičlenný kádr. Chceme posílit všechny tři řady - obranu, zálohu i útok. Ale jména vám zatím neřeknu,“ odmítl prozradit Elšík, který je ale přesvědčen, že se jeho týmu podaří zachránit.

Ze slušovické kabiny zmizel Zedníček (Příluky), kterého zřejmě budou následovat Vávra s Dlabačem (návrat do Tescomy Zlín).

„Dlabač se ale stále připravuje s námi. Jestli opravdu odjedou, nevím,“ pokrčil rameny kouč Slušovic.

Na úvodním tréninku v polovině ledna přivítal Bohuslav Elšík 12 fotbalistů, přičemž při nabírání fyzičky se scházejí čtyřikrát týdně. V plánu je navíc také pětidenní soustředění v Luhačovicích (4. až 8. února).

Do startu odvetné části Slušovičtí odehrají šest přípravných duelů - s Nedašovem již zvítězili 4:1 a naopak Napajedlům podlehli 2:4. Tuto sobotu Elšíkův tým prověří v Hulíně místní divizní mužstvo.

Druhou únorovou neděli se střetne na zlínské Vršavě s Podkopnou Lhotou. Poté ještě Slušovice prověří Valašské Klobouky, Luhačovice a s Ústí u Hranic. V domácícm prostředí ale jeho tým nesehraje ani jeden zápas.

„Nemáme umělou trávu, proto budeme hrát na hřišti Hulína, na Vršavě, v Luhačovicích a na Viktorii Otrokovice,“ doplnil Bohuslav Elšík.