SPARTA PRAHA B - TESCOMA ZLÍN

neděle 10.15

Oba celky v pěti dosavadních kolech prohrály pouze jednou, čtvrtý Zlín však získal o čtyři body více než jedenáctá Sparta. Tescomě však ke spokojenosti stále něco chybí. Zatímco doma ve třech utkáních nezaváhala, mimo svoje prostředí inkasovala vždy dvě branky a dovezla pouze bod z Mostu.

„Pakliže chceme patřit ke špičce, tak musíme vyhrávat i venku,“ ví zlínský trenér Ladislav Minář, který byl ve čtvrtek předvolán na disciplinárku kvůli vykázání z lavičky při prohraném zápase v Hlučíně. Za nesportovní chování zaplatí pět tisíc korun.

„Vzhledem k tomu, že jsem neudělal žádné vážné provinění a nikoho neurazil, tak jsem nepočítal s výraznějším trestem,“ podotkl Minář.

Jeho svěřencům se postaví na Strahově tým, který bude díky prvoligové reprezentační přestávce posílený.

„Počítáme, že tři čtyři fotbalisté z kádru áčka nastoupí,“ soudí Minář, který to ale bere spíše jako výhodu pro své družstvo. „Když přijdou hráči z áčka, tak zaručují daleko větší kvalitu, což vždy zbystří pozornost soupeře,“ zmínil zlínský kouč.

Tescoma pojede do Prahy kompletní mimo dlouhodobě zraněných útočníků Bači a Poznara. Úterní vítězný pohárový duel v Rousínově ale vynechali marodi Kroča s Vozábalem.

„Doléčovali se, úplně stoprocentní sice nejsou, ale věřím, že s nimi budeme moci počítat alespoň na lavičku,“ pravil Minář.

Sparťanům bude scházet vykartovaný obránce Krob. „I proti Zlínu se budeme snažit o otevřený kombinační fotbal,“ ujistil trenér letenské rezervy Zdeněk Svoboda, jehož celek doma dvakrát remizoval s Opavou (0:0) a Duklou (2:2).

Předpokládaná sestava Zlína: Kořínek – Malcharek, Kroča, Zbožínek, Jelínek – Šmahaj, Görner, Vozábal (Novák), Lukaštík – Žůrek, Kroupa.