Valaši stihli v zimě odehrát velmi silně obsazený turnaj v Novém Jičíně. V Novém Jičíně skončili Valaši na pěkném pátém místě z osmi celků. „Výsledky byly na turnaji celkem smíšené. Některé zápasy se nám povedly, jiné méně. Nedáváme však výsledkům takovou váhu. Důležité je, že příprava měla průběh takový, jaký jsme si předsevzali a můžeme ji nazvat vydařenou,“ konstatoval trenér Velkých Karlovic + Karolinky.

Na umělce v Novém Jičíně odehráli Karlovičané celkem sedm utkání se soupeři od druhé ligy až po krajský přebor. „Letos jsme zvolili turnaj velmi dobře. V Jičíně byli opravdu velmi silní soupeři, kteří nás hodně prověřili, a také tam byl po celou zimu perfektně připravený terén,“ pochvaluje si kouč Kollanda.

Oproti podzimu došlo v kádru Valachů ke třem změnám. Jediným, kdo odešel, je Tomáš Kašpar, kterému skončilo hostování. Naopak klub zaznamenal dva zajímavé příchody. Na Valašsko se přestěhovali z nedalekého Slovenska Marián Weber (přišel z Bytče) a Petr Červenec (Kysucký Lieskovec). „Oba jsou záložníci a v přípravných zápasech se jevili dobře. S jejich mateřskými kluby jsme domluveni na hostování do konce sezony. Doufám, že stihneme vyřídit všechny formality, aby stihli alespoň druhé či třetí jarní kolo. Úplný začátek asi nestihneme,“ prozradil Kollanda něco k posilám klubu pro jarní část.

Na jaře čeká Karlovičany pořádný kus práce. Po nevydařeném podzimu jsou totiž až na posledním místě tabulky, a nacházejí se tak v jasně nejhorší situaci v dosavadní divizní historii. Na předposlední Hranice ztrácejí Valaši čtyři body a na čtrnáctý Brumov dokonce bodů sedm. Přesto Valaši flintu do žita neházejí a pokusí se téměř o nemožné. „Naše situace je po špatném podzimu dost složitá. Nicméně se pokusíme ze všech sil o záchranu. Žádná ultimáta od vedení nebo něco podobného nemáme. Prostě ze sebe vydáme všechno a uvidíme, co to přinese. Určitě ostatním soupeřům nedáme nic zadarmo,“ burcuje před startem jara trenér Kollanda.

Podobného názoru je také opora a kapitán týmu Josef Mikula. „Ani náhodou ještě nic nevzdáváme. Kádr jsme posílili přesně tam, kde nás to nejvíce tlačilo a ještě se o záchranu pořádně popereme. Pokud se nám povede prvních pár zápasů, nic není ztraceno,“ je přesvědčen Josef Mikula.

FC VELKÉ KARLOVICE + KAROLINKA

Brankáři: Ladislav Sedlák (1979), Rostislav Martinák (1988), Ondřej Sedlák (1986).
Obránci: Petr Ondřejka (1970), Josef Mikula (1981), Jiří Vašut (1982), Aleš Jurajda (1974), Petr Kocurek (1983), Pavel Mikula (1979).
Záložníci: Roman Davídek (1979), Roman Haničák (1985), Vladimír Orság (1981), Václav Jurečka (1973), David Mynarčík (1988), Jan Píšek (1985).
Útočníci: František Plánka (1974), Ondřej Haas (1984), Pavel Píšek (1988), Tomáš Vrážel (1988).
Trenér: Viktor Kollanda.
Přišli: Weber (1981, Bytča), Červenec (1984, Kysucký Lieskovec).
Odešli: Tomáš Kašpar (návrat z hostování).