Tou nejzásadnější je příchod nového trenéra Petra Měrky, jenž by v odvetné části měl vylepšit stávající 10. příčku nejčastěji trestaného týmu podzimu (3 ČK + 47 ŽK) v rozehraném ročníku I. A třídy skupiny A (17 bodů, skóre 19:24).

Valaši si v minulé sezoně vyzkoušeli nejvyšší krajskou soutěž, ale coby třetí nejhorší tým přeboru po roce sestoupili. „Nemyslím si, že bychom na tuto soutěž herně neměli. Bohužel, přístup hráčů nebyl ideální, včetně zimní přípravy,“ vrátil se k epizodnímu účinkování v krajském přeboru předseda vlachovického klubu Ladislav Obadal. „Tragédii jsme ze sestupu nedělali. Naopak jsme rádi za novou zkušenost. Určitě předloňského rozhodnutí postoupit nelitujeme.“

V nové sezoně měli Vlachovičtí vyšší ambice, než je současné desáté místo. Zvláště pak, když kádr zásadnějších změn nedoznal. „Odešli pouze Gabriš se Škovranem. Proto jsme všichni věřili, že budeme opět patřit mezi špičku I. A třídy,“ přiznal předseda.

Domácím však nevyšel úvod sezony. Vedení proto na nelichotivou situaci zareagovalo posílením týmu o Vypušťáka z Brumova a Tománka ze Slavičína. „Kluci nehráli špatně, pouze se nám výsledkově nedařilo. Po posílení vše nasvědčovalo, že jsme z krize ven, ale opak byl pravdou. V závěru jsme třikrát prohráli, z toho hned dvakrát v domácím prostředí. Vedení se na základě špatných výsledků rozhodlo po roce a půl ukončit spolupráci s trenérem Zdeňkem Kubčíkem,“ vysvětlil Obadal, který se tak v posledním zápase podzimu, předehrávce úvodního jarního kola proti Vidči (3:2), musel sám ujmout kormidla. „Kluci dostali nový impulz a pochopili, že jenom bojovností můžeme uspět. Tudy vede cesta k úspěchu,“ nabádá fotbalisty.

Po skončení sezony vedení klubu v klidu začalo hledat nového trenéra, přičemž vsadilo na staronovou tvář – Petra Měrku, jenž na jaře vedl vlachovické dorostence. „Chtěli jsme kouče znalého místních poměrů,“ vysvětlil předseda.

Pod novým trenérem začali fotbalisté společnou přípravu v tomto týdnu. „Čtvrtého února odjedeme na soustředění do Horní Lidče, v plánu máme pět přípravných zápasů,“ doplnil Obadal, podle kterého v týmu k žádným zásadním změnám nedojde. „Pevně věřím, že se nám podaří prodloužit hostování Vypušťáka s Tománkem.“

Právě bojovnost by měla být hlavní devízou Vlachovic v odvetné části, která by měla pomoci týmu k lepšímu umístění. „Pevně věřím, že záchranářské práce se nás týkat nebudou. Naopak, rádi bychom skončili v horní polovině tabulky,“ přeje si předseda, podle kterého jsou největším favoritem na prvenství Valašské Klobouky. „Velmi silná bude také Podkopná Lhota. Ta ale na rozdíl od Klobouků na postup nepomýšlí,“ je přesvědčen Ladislav Obadal.