Jako první přijde na řadu moravské derby na Srbské.

„Těšíme se na atmosféru, má přijít hodně diváků,“ uvedl zlínský trenér Alois Skácel, jehož družina je v tabulce šestá se ztrátou čtyř bodů na čelo.

Fanoušci Brna vyhlásili na duel s Tescomou mobilizaci pod mottem: „Ještě jsme tady! aneb Zbrojovácké srdce stále bije.“

Tradiční klub je totiž po všech stránkách ve složité situaci. Po letošním sestupu z nejvyšší soutěže se pere o záchranu i ve druhé lize a je třetí od konce. Majitel Roman Pros se kromě toho chce Zbrojovky zbavit.

„Je třeba ukázat potenciálním kupcům, sponzorům i představitelům města, že brněnský fotbalový fanoušek ještě nezemřel,“ stojí na webových stránkách Zbrojovky.

Fanklub vyjednal symbolickou cenu lístku na deset korun, jen aby přilákal do hlediště co nejvíce diváků.

„Nečekal jsem, že Brno na tom bude tak špatně. Dávají se ale dohromady,“ upozornil Skácel.

Pod vedením nového kouče Róberta Kafky Zbrojovka doma porazila Varnsdorf a remizovala na hřišti Sparty Praha B. Kafka probudil střelce, kteří dali pět branek, zatímco v předchozích deseti utkáních jen sedm.

Na Srbské se tak střetnou dva ze tří nejméně skórujících celků soutěže, Zlín se trefil stejně jako Brno do černého jen dvanáctkrát a ve třech posledních zápasech venku vyšel bodově i gólově naprázdno.

„Obě dvě negativní bilance chceme zlomit,“ pronesl Skácel. Pomoci mu má až na dlouhodobě zraněného Polácha kompletní tým. Uzdravil se už i útočník Švach, který chyběl při týden starém vítězném duelu s Čáslaví, v němž ševci udrželi popáté na podzim čisté konto.

„Utkání jsem viděl osobně. A musím zdůraznit, že Zlín má kvalitní tým s několika zkušenými hráči. Kolem nich pak hrají mladí běhaví kluci. My musíme ale hlavně od začátku nastavit svůj styl hry, a ne se přizpůsobovat soupeři. Kluci jsou odhodlaní a všichni věříme, že body zůstanou v Brně,“ pověděl brněnský trenér Kafka.

Duel začne minutou ticha za zesnulého útočníka Romana Kukletu a pikantní bude pro domácího stopera Ivo Zbožínka, který ještě na jaře dělal zlínského kapitána.

„Před zápasem mi asi ještě dá nějaké rady, ale zatím jediné, co řekl, že dá něco do kabiny, když vyhrajeme,“ podotkl s úsměvem brněnský gólman Martin Doležal.

Předpokládaná sestava Zlína: Kořínek – Jugas, Kubica, Malý, Jelínek – Motal, Paciorek, R. Dobeš – Švach, Poznar, Železník.