„Už před utkáním s Baníkem Ostrava jsme mluvili o tom, že chceme hrát s plným nasazením, udávat tempo hry a dostávat se do finálních situací. S Frýdkem chceme hrát podobným způsobem," uvedl na klubovém webu trenér Bohumil Páník.

Ve stejném duchu se vyjadřuje také obránce Lukáš Pazdera. „Už zápas s Baníkem jsme brali jako „mistrovské utkání" a stejné je to i nyní. Takže se dá říct, že hrajeme už druhé kolo. Ale pořád je to jen příprava, ve které vše směřuje k úvodnímu duelu v lize," podotkl.

Před prověrkou s účastníkem Fotbalové národní ligy, kterého vede zkušený kouč Leoš Kalvoda, mají ševci starosti v útoku. Na marodce je opět Dame Diop a do plné formy se teprve dostává Marko Jordan. Ladit se budou i další místa v sestavě, zejména ve středu pole, kde se na dvě pozice tlačí čtyři kvalitní hráči – Tomáš Janíček, Josef Hnaníček, Diego Živulič a Lukáš Holík.

Na rozlousknutí všech otazníků bude mít 59letý kouč Bohumil Páník ještě týden, než Zlínští v sobotu 30. července přivítají doma Příbram.

„Manévrování vyjde z toho, kdo bude zdravý a plně připravený. Nyní existují dvě varianty," nastínil.