„Rozhodli jsem se tak po zralé a racionální úvaze. Možnost startu v nejvyšší soutěži pro nás byla velmi lákavá, ale zároveň bychom na sebe brali až příliš velké riziko," řekl Vlastimil Gabriel, předseda představenstva FK Varnsdorf.

Ve Zlíně ale šampaňské a doutníky zatím neotevírají. Na případné oslavy je prý ještě dost času.

„První ligu chceme hrát a po těch letech si ji Zlín zaslouží. Protože ale náš klub je akciová společnost a na páteční 14. hodinu jsme svolali mimořádné společné zasedání představenstva, dozorčí rady a majitele klubu, naše definitivní rozhodnutí oznámíme nejdříve až poté," pousmál se dobře naladěný předseda představenstva a generální ředitel zlínského klubu Milan Plesar. Definitivní ano či ne přitom zlínský klub musí oznámit svazu nejpozději 16. června.

„Jsem optimista, věřím, že si ligu zahrajeme. Ale klub není Plesar, proto si musíme všichni počkat na rozhodnutí společnosti," dodal.
Současně potvrdil, že klub a především jeho vedení nyní čeká velké množství práce.

„Pokud dojde ke schválení, přes víkend dojde ke složení realizačního týmu a následně hledání posil. Souběžně musíme dále jednat se stávajícími i budoucími partnery o jejich výši podpory zlínské kopané. Již nyní je jisté, že k úspěšnému účinkování bude třeba rozpočet navýšit, v ideálním případě až o polovinu," potvrdil Plesar.

FK Varnsdorf sice ve skončeném licenčním řízení pro kluby nejvyšší soutěže předložil nájemní smlouvu se stadionem FK Baumit Jablonec, ale v tuto chvíli nemohl zaručit, že do skončení příštího soutěžního ročníku 2015/16 bude varnsdorfský stadion dokončen tak, aby splnil kritéria pro SL. V tom případě by se navíc vystavil hrozbě finančního postihu.

„To, že jsme se nyní vzdali šance startovat v Synot lize, ale rozhodně neznamená, že bychom rezignovali na další budování a vylepšování infrastruktury našeho stadionu. Naopak, v dohledné době chceme začít s postupnou rekonstrukcí a třeba už na konci sezony mít stadion připravený na nejvyšší soutěž. Zároveň chceme i v příštím ročníku Fotbalové národní ligy udržet vysokou sportovní úroveň. Dostat jednou do Varnsdorfu na vlastní stadion zápasy Synot ligy je stále naším velkým přáním. Hrát ji ale nyní na jiném stadionu by bylo přece jenom velké sousto," doplnil Gabriel.

Tím, že se FK Varnsdorf vzdal práva startovat v I. lize, osloví FAČR třetí tým uplynulého ročníku FNL – tedy FASTAV Zlín. „Pokud Zlín splní všechna kritéria a úspěšně projde licenčním řízením, bude v příštím ročníku startovat v Synot lize," potvrdil předseda FAČR Miroslav Pelta.