FK FOTBAL TŘINEC – FC TESCOMA ZLÍN

Dnes v 17 hodin

Bilance ve II. lize: 2 – 0 – 3

„Je to poslední zápas celé sezony, v němž chceme v každém případě uspět. V sázce je ještě deváté místo, čímž bychom si alespoň částečně vylepšili postavení oproti předchozímu ročníku. Skončit v klidnějším středu tabulky by vypadalo přece jen lépe, než kdybychom uzavřeli sezonu až jako dvanáctí nebo třináctí," nechal se slyšet zlínský kapitán Roman Dobeš.

V tuto chvíli ztrácejí ševci na svůj celkový loňský bodový zisk dva body, které mohou právě dnes umazat. Tím by přece jen nepatrně vylepšili své jarní účinkování v soutěži. „Hlavně bychom ukončili celosezonní trápení na hřištích soupeřů, kde se nám moc nedařilo, a třeba bychom tím do nové sezony začali novou a lepší sérii," pokračuje zkušený záložník.

Zlínští tedy v žádném případě neberou dnešní duel jen jako nutné zlo a do zápasu půjdou s nejsilnější možnou sestavou, kterou zdravotní stav hráčů dovolí. „Sezonu chceme zakončit se ctí a se vztyčenou hlavou. Máme poslední možnost částečně si napravit reputaci a trochu vylepšit dojem z nevydařeného jara," uvědomuje si Dobeš.

Sestupující Třinec, jenž posbíral na jaře jako jediný méně bodů než ševci, jde do posledního zápasu sezony s cílem napravit si pošramocenou reputaci a vyhnout se ostudě. V dosavadním průběhu jara se zmohl všehovšudy na sedm bodů, což je jeho nejhorší výsledek v dějinách samostatné české druhé ligy.

V ročníku 2000/2001, kdy Třinec z druhé ligy sestoupil, nasbíral na jaře osm bodů. „Případné vítězství sice nechvalný rekord odvrátí, ale přesto zůstane slabou náplastí. Do posledního utkání jdeme se záměrem zvítězit a rozloučit se důstojně s druhou ligou," nastínil nový ředitel třineckého klubu Karel Kula, jenž naposledy působil na jaře jako trenér Karviné.

Ve vzájemných druholigových zápasech platí v posledních dvou a půl letech vzácná shoda. Oba týmy ctí výhodu domácího prostředí a před vlastními diváky dosud neztratily ani bod. Ševci uspěli třikrát, Slezané dvakrát. Jak to dopadne dnes?