V dalším utkání svěřenci trenéra Ladislava Mináře změří síly s Brnem, který budou hostit v úterý od 17 hodin na Letné.

Soupeř se prezentoval velmi sympatickým výkonem a svým aktivním pohybem dělal favoritu problémy.

Nebezpečnější a hlavně střelecky úspěšnější ale byli fotbalisté Zlína. Po necelé půlhodině hry Poznar našel zpětnou nahrávkou Görnera a 26letý záložník Slovácka placírkou do horního růžku branky otevřel skóre zápasu.

„Do zápasu jsme vstoupili slušně. Oba týmy chtěly hrát fotbal a snažily se o kombinaci. Nám se podařilo vstřelit pěknou branku a vypracovali jsme si i další příležitosti, zatímco soupeři jsme nabídli jedinou možnost ke skórování. Tu ale Kořínek vyřešil," pochvaloval si průběh prvního poločasu domácí asistent trenéra Jaroslav Švach.

Podruhé se skóre měnilo v 72. minutě. Žůrkův centr z přímého kopu poslal hlavou podél celé brány Lukaštík a dorážející Křiva už neměl na zadní tyči žádný velký problém s tím, aby náskok Zlína navýšil.

Znojmo však o čtyři minuty zápas zdramatizovalo, když kontaktní branku vsítil Jaroš. Víc už toho ale ševci soupeři nedovolili.

„Závěrečných dvacet minut už nám ale tolik nevyšlo. Kazili jsme triviální věci a soupeři jsme pomohli vlastními chybami, aby se vrátil zpět do zápasu. S touto pasáži jsem byl hodně nespokojený,“ vytýkal svým svěřencům asistent trenéra.

Navíc i v tomto zápase si museli žehrat Zlínští na místy až žalostnou koncovku, kterou se již poněkolikáté v řadě prezentovali.

„Od začátku přípravy mi chybí větší hlad po gólech. A nejedná se pouze o útočníky. I dnes jsou pouhé dvě vstřelené branky velmi chabou vizitkou toho, kolik šancí jsme si vypracovali. Těch tutovek bylo několik, ale pouze minimum z nich jsme dokázali proměnit. V lize by se nám podobná liknavost ve finální fázi nemusela vyplatit,“ varuje Jaroslav Švach.

ZLÍN – 1. SC ZNOJMO 2:1 (1:0)

Branky: 25. Görner, 72. Křiva – 76. Jaroš. Sestava Zlína: Kořínek (46. Dostál) – Malcharek, Kroča, Zbožínek, Pazdera (46. Malý) – Vyskočil (59. Šrom), Görner, Šmahaj (59. Křiva), Elšík (46. Lukaštík) – Poznar, Žůrek.

(mb, rš)