„Pomohli jsme si hráči, kteří nehrávají stabilně. Dokázali dát branky a tím si řekli o to, aby šli na hřiště častěji," uvedl trenér Bohumil Páník.

Celkově se Zlín proměnil oproti předchozím duelům. Hlavně zápas v Ďolíčku poctivě odpracoval. „Vypadlo nám hodně hráčů ze základní sestavy a naši bojovníci a běžci eliminovali největší sílu Bohemky. Z tohoto pohledu jsme odehráli výborné utkání," těšilo 60letého kouče.

Navrch byl tým produktivní. V úvodním dějství se prosadil Kopečný, v závěru zápasu skóroval Bartolomeu. „V první půli jsme nebezpečných situací měli víc než jen při brance. Ve druhém poločase už se to otočilo. Dalo se očekávat, že domácí si pod tlakem výsledku budou vytvářet šance, obzvlášť když hráli na stranu svých fanoušků. Přežili jsme to někdy s nasazením života a také díky brankáři Švengerovi. Ke konci už je to vabank, takže jsme proměnili ještě jeden z brejků," dodal Páník.

Se závěrečným hvizdem mohli ševci slavit, protože se zbavili dvou negativních statistik. V sezoně vyhráli po deseti zápasech a v jarní části zvítězili po 22 utkáních. „Když vám série pořád někdo připomíná, jste už potom trochu imunní. Ale je pravda, že stejně to vnímáte. Bylo slyšet až ve Zlíně, jak to z nás teď spadlo," pousmál se zlínský odborník.

Nicméně v tabulce tým zůstal na šestém místě vzhledem k tomu, že Teplice také vyhrály.