Naopak Slezané po změně stran vyrovnali hru a o své výhře rozhodli čtvrt hodiny před koncem, kdy po faulu Kroči proměnil penaltu Schaffartzik.

„Spokojený jsem pouze s prvním poločasem, kdy oba celky předváděly velmi dobrý fotbal a dokonce jsme si vypracovali šance, ovšem bez patřičného efektu," posteskl si hlavní kouč Fastavu Martin Pulpit, který zejména po změně stran nevycházel z údivu.

„Z obou stran to byla spíš holomajzna než fotbal. Hrálo se jen na dlouhé přihrávky, k vidění byla spousta osobních soubojů, ve kterých jsme často propadávali. Šance jsme si nechtěli vypracovat, byla to hra na náhodu. Někteří naši hráči si spletli místo činu, a jak říkám, nepřišli do práce," nebral si servítky zlínský lodivod, který dal možnost více hráčům z lavičky.

Prověřené hráče, jako jsou Hubáček, Poznar či Jordán, totiž Pulpit s vědomím středečního kvalitního přípravného duelu se Slovanem Bratislava šetřil.

„Na Slovan už pojedou pouze ti, kteří si toho váží a každý zápas i trénink jedou na sto procent," zdůraznil trenér.

„Poslední duel opět potvrdil, že na levé straně máme pořád mezery. Proto stále toužím posílit tým ještě o jednoho levého záložníka," potvrdil Martin Pulpit. ⋌(mb, rš)

FASTAV ZLÍN – OPAVA 0:1 (0:0)

Branka: 75. z pen. Schaffartzik. Rozhodčí: Mikel – Kozubík, Batík. Diváci: 150.

Zlín: 1. poločas: Dostál – Pazdera, Malý, Kroča, Jasenský – Kurtin, Salachna, Holík, Lukáš – Malcharek, Červenka. 2. poločas: Novák – Malý, Kubica, Kroča, Jeleček – Bartolomeu, Višněvský, Hájek, Lukáš – Železník, Kopečný. Trenér: Martin Pulpit.

Špílmachr Polách odchází na půl roku do Opavy

Zlín, Opava – Zkušený 37letý fotbalista Zlína Tomáš Polách už ví, kde stráví jarní část sezony. Rodák ze Slavičína a odchovanec brumovské kopané, který následně v dresu Slovácka a Brna odehrál 268 prvoligových utkání a vstřelil 23 branek, se dohodl na hostování s Opavou, která bude v odvetné části bojovat o postup do druhé nejvyšší soutěže.

Rozhodně nešlo o žádnou akci kulový blesk. Polách byl v hledáčku Opavy už delší dobu, k dohodě všech tří stran došlo v sobotu dopoledne. „Tomáš Polách přichází do Opavy zatím na půlroční hostování," potvrdil Deníku generální manažer SFC Opava Alois Grussmann před sobotním přípravným zápasem se Zlínem. Do něj ale ještě nová posila nezasáhla.⋌(mb)