Fotbalistky Březnice rozhodly derby až ve druhém poločase

Region – Při střelecké chuti bylo ve 20. kole Moravskoslezské fotbalové divize žen družstvo Březnice, které vsítilo v regionálním derby Nezdenicím šest branek. Zlepšený výkon podal celek DFK Holešov, ale ani tentokrát to na body z Podivína nestačilo.

22.5.2013

DFK Holešov. Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Libor Kopčil

Marně na své soupeřky z Hovoran čekal Brumov, ovšem tým z jihu Moravy na Valašsko nakonec vůbec nepřijel.

BŘEZNICE – NEZDENICE 6:3 (1:2)

Diváci byli v Březnici určitě spokojení. Derby se však dlouho vyvíjelo příznivě pro hostující kolektiv. Bohatý gólový účet zápasu sice načala v 11. minutě ranou ze dvaceti metrů Huťková, ale pak byl dvakrát úspěšný celek ze Slovácka.

V šestnácté minutě potrestala chybu domácí brankářky Malotové Synčáková a v sedmadvacáté minutě Hanáková po kombinaci se Synčákovou po další chybě březnické defenzivy poslala Nezdenice do vedení na 2:1. Ve druhém poločase už ale domácí tým dominoval. Hned minutu po přestávce Žabokrtská střelou z hranice šestnácky pod břevno srovnala stav na 2:2 a potom postupně Kozmíková a po dvou individuálních akcích Gregorová navýšily vedení kolektivu ze Zlínska na 5:2. Do konce zápasu se ale ještě gólově prosadily Ponížilová a v 89. minutě Kozmíková.

,,V utkání jsme se rozehrávaly pozvolna, ovšem druhý poločas už byl v naší režii. Na našem výkonu se projevily korektury v sestavě a zejména po změně stran se nám fyzicky odpadávající soupeřky dařilo překonávat dobrým pohybem. Zápas jsme nakonec mohly vyhrát i vyšším rozdílem, protože jsme spálily ještě spoustu dalších šancí," informovala stoperka domácího družstva Žaneta Vaculíková. ,,Derby jsme odehráli pouze s jedenácti hráčkami, a proto jsme s přibývajícími minutami střetnutí nestačili čelit důrazu domácího týmu," uznal kouč poraženého celku Lumír Petrka.

Branky: Kozmíková 2, Gregorová 2, Huťková, Žabokrtská – Synčáková, Hanáková, Ponížilová.

Březnice: Malotová – Vavrušová, Vaculíková, Huťková, Bukovjanová, Kozmíková, Brzósková, Přibilová, Žabokrtská, Norová, Gregorová. Střídaly: Matulová, Vaclachová, Kubíčková, Čichovská.

Nezdenice: Drgová – Eliášová, Vrábelová, Švecová, Chupíková, Ponížilová, Synčáková, Lenka Petrková st., Míčová, Lukášová, Hanáková.

PODIVÍN – DFK HOLEŠOV 2:0 (2:0)

V první pětačtyřiceti­minutovce byl Podivín lepší a díky útočnějšímu pojetí také rozhodl o svém tříbodovén zisku.

,,Měly jsme problémy po stranách hřiště. V těchto prostorech vznikala většina nebezpečných akcí domácích. Navíc jsme se nedokázaly vypořádat s důrazným atakem útočnic Jihomoravanek v naší šestnáctce a z těchto situací jsme inkasovaly oba góly," informovala trenérka DFK Holešov Svatava Ságnerová.

Ve druhé půlce utkání už se výkon Hanaček zlepšil, ovšem alespoň čestné branky se Holešov nedočkal. Nejblíž ke korekci skóre byly Illéšová, Zichalová a Víznerová. Všem hostujícím fotbalistkám ale chyběl klid v koncovce.

,,Přestože jsme prohrály, už mám lepší náladu. I v oslabené sestavě bez gólmanky Lipkové a hlavně záložnice Zahradníčkové jsme si zejména po přestávce vypracovaly několik slibných příležitostí. Jenom škoda, že se nám některé nadějné akce nepodařilo efektivně zakončit," litovala Svatava Ságnerová.

DFK Holešov: Kuchařová – Kozlanská, Pospíšilová, Hovořáková, Fojtová, Pospíšilíková, Zichalová, Šustáčková, Jiroušková, Víznerová, Illéšová. Střídala: Turečková.⋌(hot)

22.5.2013 VSTUP DO DISKUSE

Hokejisté Aukro Berani Zlín. Ilustrační foto

Další obrat nestačil. Zlín má z Pardubic bod

hokej Aukro Berani Zlín - HC LitvínovŠtěpán Fryšara

Fryšara nevěděl, jak slavit gól. Úžasná euforie, zářil

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Zlámala mlha nepřekvapila. Olomouc není na kopci, tohle tady bývá, smál se

Mohl zažít ostřejší premiéru? Těžko! Když pomineme utkání MOL Cupu v Písku, ostrý debut si brankář Zdeněk Zlámal v dresu Zlína připsal až ve čtvrtečním utkání Evropské ligy proti Kodani. A jako jediného přímého aktéra utkání jej nepřekvapila ani hustá mlha, kvůli které se zápas málem nedohrál.

Fotili jste se u voleb? Pošlete nám svoji fotku a my ji zveřejníme

Máte fotku, jak letos volíte? Pošlete nám ji na editori.zlin@denik.cz, rádi vám ji zveřejníme na našem webu a ty nejlepší i tištěném vydání.

FOTOGALERIE / Čtvrteční fotbalový zápas evropské ligy mezi Zlínem a Kodaní v Olomouci se neobešel bez problémů.