Domácí tým do utkání nastoupil v dobrém rozpoložení. Zlínské družstvo se od začátku zápasu snažilo hrát aktivně, ale úvodních 20 minut byl lepší Prostějov. Teprve potom se hra vyrovnala a s přibývajícími minutami se v koncovce prosazoval Zlín.

Na první gól se čekalo do jednadvacáté minuty, kdy skórovala Illéšová. Fastavu se povedl závěr prvního poločasu. Druhou branku přidala v pětatřicáté minutě Machů a ve třiačtyřicáté minutě dala Nela Ševčíková gól na 3:0.

Po přestávce už byl Zlín iniciativnější. Domácí hráčky měly balón víc na kopačkách. Hanačky bojovaly, ale skórovat se jim nepodařilo. Naopak výhru domácích ještě pojistila v sedmašedesáté minutě Vendula Machů.

,,V zápase jsme chtěly samozřejmě zvítězit a tím si pojistit první příčku v tabulce. Prostějov byl ale velmi silný soupeř. Hanačky nás dlouho přehrávaly. V úvodních dvaceti minutách měly tři velké šance. Paradoxně nás to ovšem nakoplo a s přibývajícími minutami jsme byly útočnějším celkem. Druhý poločas už jsme odehrály v klidu a vývoj duelu jsme si pohlídaly. Závěr utkání jsme zvládly lépe psychicky. Střetnutí jsme nakonec mohly vyhrát ještě vyšším rozdílem. Ve druhé půli hráčky spálily čtyři tutovky,“ hodnotila vydařený souboj Pavla Červenková, trenérka Fastavu Zlín.

V neúplné aktuální tabulce si v MSLŽ zlínské družstvo po víkendu upevnilo pobyt na prvním místě.

Do konce soutěže v Moravskoslezské lize žen odehraje Zlín ještě dva zápasy. Ve čtvrtek 26. května se utká opět s Prostějovem. Toto střetnutí začíná v 18 hodin. V neděli 29. května vyzve od 16 hodin Hodonín. Obě utkání se budou hrát na hřišti na Vršavě.

FASTAV ZLÍN – 1. SK PROSTĚJOV 4:0 (3:0)

Branky: Machů 2, Illéšová, Nela Ševčíková.

Zlín: Matlachová – Hrubá, Vyvlečková, Hanáčková, Martáková, Marholtová, Machů, Dohnálková, Nela Ševčíková, Šiblová, Illéšová. Střídaly: Zelinková, Zeťková, Rozsypalová, Martináková, Novosadová. Trenérka: Pavla Červenková.