Bez trojice zraněných hráček (Cvernová, Sedláčková, Drahníková) začalo Slovácko na Širůchu aktivně, vytvořilo si převahu a šance, ovšem v koncovce se trápilo. „Především Katarína Strožová, která se po dvouleté pauze opět vrátila k velkému fotbalu, byla velmi blízko vedoucí brance,“ vypozorovala Klimková.

Dočkala se chvíli po změně stran, kdy se v pádu prosadila Bartovičová. Třebaže Slovácko následně mělo utkání pod kontrolou, po hodině hry nezvládlo dvouminutovku. Po ruce v domácí šestnáctce vyrovnala z penalty Širůčková, aby o chvíli později z brejku strhla vedení na stranu Brna chytrým lobem Pospíšilová. O konečné dělbě bodů rozhodla v poslední minutě tvrdou a přesnou střelou Zderčíková. „Pozitivní je, že jsme bojovaly až do konce. Remíza je však pro nás velká ztráta. Jsem nespokojená nejen s výsledkem, ale rovněž výkonem,“ přiznala Klimková. „Utkání bylo díky dvěma Brňačkám v naší sestavě vyhecované, posily byly nervózní, což se bohužel přeneslo na celý tým. Chvílemi jsem holky nepoznávala, v přípravě jsme podávaly mnohem lepší výkony,“ dodala.

Nejvyšší ženská soutěž doznala několika změn, první liga zeštíhlela na osm celků, které po odehrání základní části (14 zápasů) se podle umístění rozdělí na půl. Nejlepší čtyřka si to rozdá o titul, zbytek bude hrát o záchranu. „Dostat se mezi čtyřku nejlepších je pro nás povinností, dále se chceme poprat o medaili,“ nemění své předsezónní plány ani po víkendové ztrátě Klimková.

V příštím kole zajíždí Slovácko v sobotu do Pardubic. Trenérka Slovácka si nic jiného než vítězství nepřipouští. „Pevně věřím, že se začátek loňské sezony, kdy jsme na úvod nečekaně remizovaly a následně prohrály v Pardubicích, opakovat nebude. Holky si chyby z víkendového zápasu uvědomily a jsou odhodlány pro vítězství udělat maximu,“ potvrdila Jitka Klimková.

Výsledek:

1. FC SLOVÁCKO - BRNO 2:2 (0:0)

Branky: 48. Bartovičová, 90. Zderčíková - 63. z pen. Širůčková, 64. Pospíšilová.

Slovácko: Malíková - Cahynová, Hýlová, Strožová (46. Bačová), Polášková, Balaščáková, Marcoňová, Dudová, Vlasatíková, Bartovičová, Juráková. Trenérka: Jitka Klimková.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Sparta Praha - Plzeň 3:1 (0:1), Slavia Praha - Pardubice 10:0 (3:0), Teplice - Hradec 2:0 (1:0).