Druhý v podniku, jehož se zúčastnilo sedm kolektivů a který se hrál systémem každý s každým, skončil juniorský výběr vítězného klubu, bronzovou pozici vybojoval pořádající tým Brumova.

Fotbalistky Slovácka v duelech tří nejlepších turnajových celků porazily klubové juniorky 2:0, ale prohrály s Brumovem 0:1. Juniorky 1.FC Slovácko pokořily Brumov 5:1.

„Ženy Slovácka k nám přivezly zkušený kolektiv, který se většinou prosazoval technickým pojetím. Juniorky Slovácka zase praktikovaly běhavý fotbal a vynikaly také rychlostí a přesnou koncovkou,“ hodnotil nejlepší celky turnaje trenér Brumova Robin Sochora.

Kouč Valašek je také spokojený s vystoupením svých svěřenkyň. „Praktikovali jsme útočný herní styl a dařilo se nám rovněž napadat rozehrávku soupeřek. Těší mě i jednobrankový skalp vítězek turnaje,“ pochvaloval si Sochora.

V mezinárodní společnosti se v brumovské sportovní hale představily ještě dva týmy ze Zlínského okresu. Březnice brala pátou pozici a Březůvky obsadily sedmou příčku. „Březnice se nebála hrát ofenzivně a nechyběl jí ani důraz v osobních soubojích. Naopak Březůvky jako by nechaly vůli po lepších výsledcích doma,“ prozradil závěrem kouč Brumova.

Pořadí v turnaji: 1. 1. FC Slovácko ženy 15 bodů, 2. 1. FC Slovácko jun. 13, 3. Brumov 13, 4. Trenčianské Teplice 8, 5. Březnice 7, 6. Štramberk 4, 7. Březůvky 0.

Lubomír Hotař