První poločas ale byl kopií posledního domácího zápasu s Brnem (2:2). Slovácko mělo převahu v poli, ale do šancí se moc proti pozorně bránícímu soupeři nedostávalo.

Po změně stran protrhla střelecké trápení hostí vystřídavší mladičká Šubardová, kterou dále následovaly Cahynová, Juráková, a skóre na 4:0 uzavřela v poslední minutě Bartovičová. „V první půli jsme hrály jako bez života. Až první branka nás probudila a pak už jsme se prosadily naší typickou útočnou hrou,“ pochvalovala si trenérka Slovácka Jitka Klimková (na snímku).

V příštím kole se její svěřenkyně představí v Šardicích, kde v neděli od 13.30 hodin budou hostit Plzeň.

PARDUBICE - 1. FC SLOVÁCKO 0:4 (0:0)

Branky: 55. Šubardová, 69. Cahynová, 75. Juráková, 90. Bartovičová. Rozhodčí: Šafránková. ŽK: Machatková - Marcoňová. Diváci: 80.

Slovácko: Malíková - Polášková, Marcoňová, Vlasatíková, Hýlová - Bartovičová, Juráková (80. Bačová), Cahynová, Dudová (64. Jačisková) - Strožová (46. Šubardová), Balaščáková (74. Zderčíková). Trenérka: Jitka Klimková.

Další výsledky: Hradec Králové - Brno 1:2 (1:0), Teplice - Sparta 0:5 (0:2), Plzeň - Slavia 0:9 (0:4).

1. Slavia Praha 2 0 0 19:0 6
2. Sparta Praha 2 0 0 8:1 6
3. 1. FC Slovácko 1 1 0 6:2 4
4. Brno 1 1 0 4:3 4
5. Teplice 1 0 1 2:5 3
6. Hradec 0 0 2 1:4 0
7. Plzeň 0 0 2 1:12 0
8. Pardubice 0 0 2 0:14 0