,,V duelu s druhým celkem druhé ligy jsme podali důstojný výkon. Z postupu do dalšího kola se ovšem radoval zkušenější celek,“ uznal jeden ze zlínských koučů Karel Dolina.

Jeho svěřenkyně od začátku zápasu toužily po dobrém výsledku. Úvodních patnáct minut byl ale lepší Hradec Králové. Ten tak svoje aktivní pojetí zúročil v první branku, když ve 22. minutě potrestala váhavou rozehrávku domácí obrany Valentová. Poté se Fastav zvedl a ještě v prvním poločase dokázal vyrovnat.

,,V devětadvacáté minutě Martáková vybojovala balón. Dala ho pod sebe a Zeťková po pohotové ráně skórovala na 1:1,“ popsal brankovou situaci Dolina.

Ve druhé půli ale Východočešky na umělé trávě na hřišti na Vršavě dominovaly.

 ,,Hosté už nás téměř nepouštěli na jejich polovinu hřiště. My jsme se proto soustředili na obranu. Přesto se nám nepodařilo uhlídat Hrbkovou, která v 70. minutě rozhodla o královéhradeckém postupu,“ konstatoval domácí trenér, který byl však s vystoupením zlínského kolektivu proti silným soupeřkám spokojený.

 ,,Velkému favoritovi jsme i bez čtyř hráček základní sestavy brankářky Matlachové, stopérky Andrlíkové, záložnice Rozsypalové a největší opory útočnice Kubicově vzdorovali. Chyběla nám také Hájková. Hosté si ale postup zasloužili,“ konstatoval Karel Dolina.     

FASTAV ZLÍN – FC HRADEC KRÁLOVÉ 1:2 (1:1)

Branka Zlína: Zeťková.

Fastav Zlín: Hnilicová – Martináková, Vyvlečková, Vlčková, Oharková, Novosadová, Zeťková, Strachoňová, Martáková, Marholtová, Janíková. Střídaly: Horňáková, Žalková, Dvorníková.