O osudu utkání rozhodla 50. minuta a velmi sporná penalta, kterou sudí odpískal po údajném faulu Goni. „Neskutečné. Domácí hráč ve snaze získat míč, který měl pod kontrolou Goňa, mu skočil na záda. Když ukázal na puntík pro pokutový kop, v hledišti to jen zašumělo," ještě teď kroutí hlavou Straka.

„Na podzim se proti nám kopalo sedm penalt, což není normální. Některé byly, ale tato poslední byla vrchol všeho," nebral si servítky trenér hostů.

Do té doby totiž Valaši byli více než vyrovnaným soupeřem. Dokonce na břevno protivníka odpověděli v první půli dvěma velkými příležitostmi Macka a Chwaszcze.

„Domácí několikrát podržel exligový gólman Buček. V nasazení a bojovnosti jsme se ale lídru vyrovnali, místy byli i lepší, ale zradila nás koncovka," posteskl si trenér poražených.

Valaši vzdorovali přesto, že jim scházelo hned pět hráčů základu (P. Švach, Elšík, Školník, Kocián a Bartoš). „Po změně stran jsme vycítili, že se i zde dá něco uhrát. Bohužel následná vymyšlená penalta utkání hrubě ovlivnila. V závěru jsme se tlačili dopředu, ale když domácí z brejku dali druhý gól, bylo po zápase," mrzí trenéra.

„Petřkovice vykopávaly pokusy Kaluse a nejlepšího našeho hráče Chwaszcze z brankové čáry, měli jsme hromadu standardek. Buček ale chytil snad čtyři pět gólů. Za předvedený výkon jsme si minimálně bod zasloužili," je přesvědčen Straka, jehož výběr čeká v neděli 15. listopadu od 10.15 hodin poslední duel podzimu – odveta proti Krnovu (0:0).

„V předehrávce jara musíme zabrat a pokusit se vyhrát. Pak budeme mít relativně klidnou zimní přestávku," doplnil trenér Slavičína.

PETŘKOVICE – SLAVIČÍN 2:0 (0:0)

Branky: 50. Baranek, 80. Maceček.

Slavičín: Jelínek – Goňa, Lukaštík, T. Švach, Mezírka – Macek, Plšek (88. Vypušťák), Kalus, Hlava – Chwaszcz (85. Zámečník), Hladík (76. Havlík).