„Výjimečné už to pro mě není, ale bude to dražší kvůli pitnému režimu v Jaroslavicích," přiznává Švach. „Teď, když mi voláte, bude to ještě o litr navíc, takže litr a půl slivovice dohromady," počítal kanonýr.

Sobota 30. září 2012, krátce před koncem první půle pečetí hattrick a vedení Jaroslavic 3:0 nad Lubnou. Sobota 18. května 2013, chvíli před přestávkou střílí třetí gól Jaroslavic proti Skašticím. „Je jedno, kdo dává góly, hlavně, že se vyhrálo," prohodil jen tak mimochodem.

Najít výjimečnost v jeho počínání dalo práci. Ale našla se, čtyři góly totiž mezi muži nikdy nedal. „Snad naposledy v žákovských soutěžích, když jsme hráli na malé branky, tak jsem čtyři góly nastřílel. Ale nejsem si vědom, že bych je dal v okresním přeboru," vzpomínal marně.

Přitom první poločas gólovému tajfunu v jeho podání vůbec nenasvědčoval. Skaštice totiž vyvinuly obrovský tlak. „Do čeho jsme kopli, to byl gól. Bylo to velmi kruté prohrávat 0:3. Dali jsme všechny síly do útoku a nechali otevřená vrátka a všechny tři útoky jsme proměnili," lebedil si Švach.

Vůbec I. B třída skupina B je pro region na Zlínsku atraktivní soutěží. „Je nejlepší soutěží, jaká může vůbec být. V I. A třídě se už jezdí dál, nemáte u soupeřů své známé," vystihuje její výjimečnost.

A Švach je jeden z těch, který ví, o čem mluví. V týmech v okolí má rozesety své bývalé spoluhráče z dorostu a B-týmu Viktorie Otrokovice. „Sázky mezi námi nepadají, ale vždycky před zápasem proběhne slovní hecovačka," popisuje kanonýr, který by se dost možná uplatnil i ve vyšších soutěží.

V posledních třech sezonách v okresním přeboru totiž dvakrát vyhrál s 28 a 24 góly krále střelců a jednou byl s 18 trefami třetí a byl o něj zájem z vyšších soutěží. „Nabídky jsem měl, ale upřímně bych musel víc trénovat a na to není ani moc času," vykládá otevřeně.

Pět kol do konce soutěže dokonce myslí i na vítězství o soutěž výš. „Lákalo by mě to, kdyby se mi to podařilo třikrát za sebou. Ale rozhodně to není priorita. Tou jsou Jaroslavice a ať skončíme co nejvýš. I kdybychom měli soutěž vyhrát," burcuje spoluhráče Pavel Švach.